XVII Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły

Sześciuset młodych sportowców z Białorusi, Estonii, Litwy, Ukrainy i w tym nasza reprezentacja uczestniczyło w siedemnastych Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej im Jana Stypuły. Przez cały tydzień dzielnie rywalizowaliśmy w dyscyplinach takich jak: lekka atletyka, pływanie, piłka nożna i szachy. [end]Organizatorem wydarzenia był Łomżyński Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Sportowcom towarzyszyły zespoły artystyczne „Wołyńskie Słowiki” z Łucka, artyści z Mińska na Białorusi, młodzi artyści z Estonii i oczywiście nasza niezastąpiona Justyna Kosmulska. Zadaniem naszego stowarzyszenia jest przede wszystkim łączyć się z macierzą naszych rodaków z całego świata. To jest właśnie okazja do takiego połączenia, poznawania kultury i tradycji kraju, a przy tym każdy z nich doskonali swoje umiejętności sportowe – mówi Hanka Gałązka, prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Oddziału w Łomży.Przez okrągły tydzień nasza reprezentacja dzielnie konkurowała ze swoimi rówieśnikami zdobywając wiele medali. Wśród triumfatorów byli: Paweł Krakowiak (brązowy medal za bieg na 1000 metrów), Natalia Gil (złoto w skoku w dal), Nadia Gil (srebro w rzucie piłeczką palantową), Klaudia Bielowicka (brąz w biegu na 600 metrów, brąz w pływaniu stylem grzbietowym na 100 metrów). Nasza sztafeta mieszana na 100 metrów- Paweł Zieliński, Paweł Krakowiak, Nadia Gil i Maja Borkowska wywalczyła srebro. W podsumowaniu Igrzysk otrzymaliśmy drużynowy puchar 3 miejsca dla naszych dziewcząt w lekkiej atletyce, puchar drugiego miejsca za udział w zawodach karate dla Edwarda Skorżepy, puchar drużynowy za 3 miejsce dla Nadii Gil i Pawła Krakowiaka za tenis stołowy, puchar 3 miejsca dla naszych piłkarzy. I na koniec puchar dla naszych szanownych szachistów. Nie tylko zawodami oczywiście żyliśmy, zwiedzaliśmy Warszawę, pływaliśmy łodzią po Narwi, chodziliśmy do kina i zjedliśmy tonę lodów! Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym następujących osób: Henryk Kowalczyk – Minister, Przewodniczący Rady Krajowej SWP, Witold Bańka – Minister Sportu i Turystyki RP, Anna Maria Anders- Senator RP, Bernadeta Krynicka – Poseł RP, Dariusz Bonisławski – Prezes SWP i Mariusz Chrzanowski – Prezydent Łomży.

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!