Zakończenie roku szkolnego 2017

24 czerwca, już po raz ósmy, cała społeczność Szkoły SEN zakończyła kolejny rok szkolny i powitała wakacje. Było kolorowo i radośnie. Uroczystość rozpoczęła występem grupa taneczna SEN prowadzona przez Joannę Drążewską. Potem odbyło się wręczenie dyplomów i nagród uczniom z najlepszymi wynikami w nauce. Pożegnaliśmy także małym upominkiem Panią Emilię Szwedę, która od lat zawsze chętnie włączała się w aktywności naszej szkoły, a teraz wraca do Polski.[end]Potem było podsumowanie najważniejszych wydarzeń przygotowane wspólnie z Panem Dyrektorem przez Bartka Pilarczyka i uzupełnione błyskotliwym komentarzem Anny Jaros. Marianna Brzozowska wręczyła książkę pt. „Powódż wyobraźni” , autorstwa szkolnej grupy literackiej, która powstała w ramach ogólnopolskiego konkursu Ridero i odniosła wielki sukces, przechodząc do ścisłego finału. Na koniec uroczystości, niespodziewanie i ku wielkiej radości najmłodszych uczniów, spadł na nas deszcz balonów. Dziękujemy naszym żeglarzom pod kierownictwem Marcina Wilka za tę wyjątkową niespodziankę. Za nami kolejny pracowity, obfitujący w wydarzenia rok, za który Wam bardzo dziękujemy. Serdecznie gratulujemy laureatom wyróżnień i życzymy wszystkim naszym uczniom, nauczycielom oraz ich rodzinom słonecznych wakacji. Do zobaczenia już we wrześniu. Wracajcie wypoczęci i gotowi na kolejną przygodę z językiem polskim.

Publikacja „Polonijnym szlakiem”

Polonijnych z Irlandii. Wręczenie tomików autorom odbyło się w ubiegłą sobotę na sali teatralnej, w obecności wszystkich uczniów szkoły New Cross College. W tomiku poezji „Polonijnym szlakiem” znalazły się wiersze

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego