Wycieczka do Portaffery

Maj jest niezwykle pracowitym miesiącem w naszej szkole. Ciężko pracujemy podróżując po całej Irlandii, zwiedzając i doskonale się bawiąc. No, ale czego się nie robi dla naszych uczniów 😉 Tym razem na dwudniowe wojaże porwaliśmy najstarsze klasy. Celem naszej wycieczki był Belfast i Portaferry oraz plan filmowy serialu „Gra o tron”. Wrażeń nie brakowało! W Belfaście zwiedziliśmy Muzeum Titanica, miasto oraz International Market, który akurat tego dnia odbywał się wokół City Hall. [end]Główną atrakcją Belfastu okazała się…karuzela. Jak to dobrze być dzieckiem! Wieczór dnia pierwszego spędziliśmy grając w gry planszowe, Scrabble oraz oglądając film dla młodzieży, na którym doskonale bawiła się… kadra. Dzień drugi upłynął nam bardzo szybko i to w dosłownym słowa znaczeniu – pływaliśmy bowiem łódką po zatoce, nad którą położone jest malownicze miasteczko Portaferry. Przed obiadem, co by nam apetyt wzrósł wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do zamku, w którym kręcone były odcinki pierwszego sezonu serialu „Gry o tron”. Po 12 przebytych kilometrach dzieciaki pożarły obiad bez marudzenia. Cóż więcej nam pozostało jak udać się do Dublina z bagażem pełnym wspomnień.

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów