Wycieczka do Portaffery

Maj jest niezwykle pracowitym miesiącem w naszej szkole. Ciężko pracujemy podróżując po całej Irlandii, zwiedzając i doskonale się bawiąc. No, ale czego się nie robi dla naszych uczniów 😉 Tym razem na dwudniowe wojaże porwaliśmy najstarsze klasy. Celem naszej wycieczki był Belfast i Portaferry oraz plan filmowy serialu „Gra o tron”. Wrażeń nie brakowało! W Belfaście zwiedziliśmy Muzeum Titanica, miasto oraz International Market, który akurat tego dnia odbywał się wokół City Hall. [end]Główną atrakcją Belfastu okazała się…karuzela. Jak to dobrze być dzieckiem! Wieczór dnia pierwszego spędziliśmy grając w gry planszowe, Scrabble oraz oglądając film dla młodzieży, na którym doskonale bawiła się… kadra. Dzień drugi upłynął nam bardzo szybko i to w dosłownym słowa znaczeniu – pływaliśmy bowiem łódką po zatoce, nad którą położone jest malownicze miasteczko Portaferry. Przed obiadem, co by nam apetyt wzrósł wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do zamku, w którym kręcone były odcinki pierwszego sezonu serialu „Gry o tron”. Po 12 przebytych kilometrach dzieciaki pożarły obiad bez marudzenia. Cóż więcej nam pozostało jak udać się do Dublina z bagażem pełnym wspomnień.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a