Wycieczka do Portaffery

Maj jest niezwykle pracowitym miesiącem w naszej szkole. Ciężko pracujemy podróżując po całej Irlandii, zwiedzając i doskonale się bawiąc. No, ale czego się nie robi dla naszych uczniów 😉 Tym razem na dwudniowe wojaże porwaliśmy najstarsze klasy. Celem naszej wycieczki był Belfast i Portaferry oraz plan filmowy serialu „Gra o tron”. Wrażeń nie brakowało! W Belfaście zwiedziliśmy Muzeum Titanica, miasto oraz International Market, który akurat tego dnia odbywał się wokół City Hall. [end]Główną atrakcją Belfastu okazała się…karuzela. Jak to dobrze być dzieckiem! Wieczór dnia pierwszego spędziliśmy grając w gry planszowe, Scrabble oraz oglądając film dla młodzieży, na którym doskonale bawiła się… kadra. Dzień drugi upłynął nam bardzo szybko i to w dosłownym słowa znaczeniu – pływaliśmy bowiem łódką po zatoce, nad którą położone jest malownicze miasteczko Portaferry. Przed obiadem, co by nam apetyt wzrósł wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do zamku, w którym kręcone były odcinki pierwszego sezonu serialu „Gry o tron”. Po 12 przebytych kilometrach dzieciaki pożarły obiad bez marudzenia. Cóż więcej nam pozostało jak udać się do Dublina z bagażem pełnym wspomnień.

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka