Zielona szkoła w Portlic

Słońce, wiatr, woda, jezioro, piękna pogoda…w takich okolicznościach przyrody wypoczywali nasi uczniowie klas trzecich i czwartych. Dwudniową wycieczkę w malowniczo położonym Portlic rozpoczęliśmy od “zaliczenia” wszystkich “stacji” sprawnościowych dostępnych na terenie Portlic Scout Campsite. Była wspinaczka połączona z budowaniem wież z plastikowych skrzynek, strzelanie z łuku, piłkarzyki, zjeżdżalnia, ślizgawka wodna, tor przeszkód i gwóźdź programu – kajaki. [end]Sobotni wieczór spędziliśmy na oglądaniu filmu i smażeniu kiełbasek na ognisku. Dodatkową atrakcją byli irlandzcy harcerze, z którymi prześpiewaliśmy cały wieczór, repertuar był wielce zróżnicowany, polsko – irlandzki. Niedziela upłynęła nam pod znakiem spaceru nad jeziorem, grach i zabawach ruchowych i zwiedzaniu zamku w Athlone. Do Dublina wracaliśmy bardzo zmęczeni, rzec można wykończeni, radość rodziców witających swoje dzieci – bezcenna. Zapraszamy do zajrzenia do galerii, w której obszerna fotorelacja z wycieczki.

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka