Zielona szkoła w Portlic

Słońce, wiatr, woda, jezioro, piękna pogoda…w takich okolicznościach przyrody wypoczywali nasi uczniowie klas trzecich i czwartych. Dwudniową wycieczkę w malowniczo położonym Portlic rozpoczęliśmy od “zaliczenia” wszystkich “stacji” sprawnościowych dostępnych na terenie Portlic Scout Campsite. Była wspinaczka połączona z budowaniem wież z plastikowych skrzynek, strzelanie z łuku, piłkarzyki, zjeżdżalnia, ślizgawka wodna, tor przeszkód i gwóźdź programu – kajaki. [end]Sobotni wieczór spędziliśmy na oglądaniu filmu i smażeniu kiełbasek na ognisku. Dodatkową atrakcją byli irlandzcy harcerze, z którymi prześpiewaliśmy cały wieczór, repertuar był wielce zróżnicowany, polsko – irlandzki. Niedziela upłynęła nam pod znakiem spaceru nad jeziorem, grach i zabawach ruchowych i zwiedzaniu zamku w Athlone. Do Dublina wracaliśmy bardzo zmęczeni, rzec można wykończeni, radość rodziców witających swoje dzieci – bezcenna. Zapraszamy do zajrzenia do galerii, w której obszerna fotorelacja z wycieczki.

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty