Zielona szkoła w Portlic

Słońce, wiatr, woda, jezioro, piękna pogoda…w takich okolicznościach przyrody wypoczywali nasi uczniowie klas trzecich i czwartych. Dwudniową wycieczkę w malowniczo położonym Portlic rozpoczęliśmy od “zaliczenia” wszystkich “stacji” sprawnościowych dostępnych na terenie Portlic Scout Campsite. Była wspinaczka połączona z budowaniem wież z plastikowych skrzynek, strzelanie z łuku, piłkarzyki, zjeżdżalnia, ślizgawka wodna, tor przeszkód i gwóźdź programu – kajaki. [end]Sobotni wieczór spędziliśmy na oglądaniu filmu i smażeniu kiełbasek na ognisku. Dodatkową atrakcją byli irlandzcy harcerze, z którymi prześpiewaliśmy cały wieczór, repertuar był wielce zróżnicowany, polsko – irlandzki. Niedziela upłynęła nam pod znakiem spaceru nad jeziorem, grach i zabawach ruchowych i zwiedzaniu zamku w Athlone. Do Dublina wracaliśmy bardzo zmęczeni, rzec można wykończeni, radość rodziców witających swoje dzieci – bezcenna. Zapraszamy do zajrzenia do galerii, w której obszerna fotorelacja z wycieczki.

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów