Wielkanoc 2017

Żurki, mazurki i inne pisanki, stół pełen słodkości, popisy taneczne i spektakl wielkanocny tak wyglądała w skrócie nasza dzisiejsza sobota. Świętowaliśmy bowiem Wielkanoc w gronie nam najbliższym – naszych uczniów i rodziców. Przygotowania rozpoczęliśmy już wczesnym rankiem, wszystkie potrawy, które znalazły się na stole powstały w naszej szkolnej kuchni, a w ich przygotowaniu wzięli udział nasi uczniowie i wolontariusze rekrutujący się spośród naszych drogich rodziców.[end]Wyczarowali oni kolorowe mazurki, jeszcze bardziej kolorowe pisanki no i oczywiście gwóźdź programu – żurek. Wszystkich tych pyszności mogliśmy spróbować tuż po występach artystycznych. Głównym bowiem punktem programu były pokazy taneczne grupy pani Joanny Drążewskiej i spektakl wielkanocny, w którym wystąpili uczniowie, a do którego scenariusz napisała nieoceniona Justyna Kosmulska, a wyreżyserowała wspomniana już Joanna Drążewska, która również odpowiedzialna była za wspaniałą scenografię. Tuż przed konsumpcją wszystkich pyszności pomodliliśmy się wraz z Ojcem Robertem Regułą. W trakcie naszego świętowania trwał kiermasz na rzecz dzieciaków z Ugandy, podczas którego uzbieraliśmy aż 874,84 Euro, co łącznie daje aż 1500 Euro!!! Za co serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty