I Festiwal Piosenki Polskiej

„Krakowiak”, pieśni harcerskie i patriotyczne, „Twoje oczy zielone” a nawet „Zupa pomidorowa”, to tylko niektóre tytuły piosenek, które usłyszała publiczność I Festiwalu Piosenki Polskiej zorganizowanej przez Polską Szkołę „Kleks” w Arklow. To pięknie położone irlandzkie miasteczko na ten jeden dzień zamieniło się w prawdziwą polską ostoję polskiej muzyki. [end]W trzech grupach wiekowych wystąpiło ponad 60 uczestników z całej Irlandii, w tym 16 uczniów Polskiej Szkoły SEN. Przyszłe gwiazdy oceniało wielce zasłużone jury w osobach: Sławka Bosego, Joanny Komudy i Izabeli Kurek. I tak w kategorii najmłodszej nasi uczniowie „wzięli” szturmem dwa pierwsze miejsca, Maksimus Henschel-Szymański zabrał do domu trofeum II miejsca, natomiast Patrycja Jamowska gwiazdę miejsca pierwszego. W II kategorii wiekowej dzieci lat 12-14 jury przyznało wyróżnienie naszemu uczniowi Pawłowi Gruceli, natomiast III miejsce zajęła Gabriela Kaliska. W kategorii najstarszych uczniów mieliśmy zdecydowaną faworytkę w osobie Sandry Dulik, która pokonała konkurencję i wywalczyła I miejsce. Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a