I Festiwal Piosenki Polskiej

„Krakowiak”, pieśni harcerskie i patriotyczne, „Twoje oczy zielone” a nawet „Zupa pomidorowa”, to tylko niektóre tytuły piosenek, które usłyszała publiczność I Festiwalu Piosenki Polskiej zorganizowanej przez Polską Szkołę „Kleks” w Arklow. To pięknie położone irlandzkie miasteczko na ten jeden dzień zamieniło się w prawdziwą polską ostoję polskiej muzyki. [end]W trzech grupach wiekowych wystąpiło ponad 60 uczestników z całej Irlandii, w tym 16 uczniów Polskiej Szkoły SEN. Przyszłe gwiazdy oceniało wielce zasłużone jury w osobach: Sławka Bosego, Joanny Komudy i Izabeli Kurek. I tak w kategorii najmłodszej nasi uczniowie „wzięli” szturmem dwa pierwsze miejsca, Maksimus Henschel-Szymański zabrał do domu trofeum II miejsca, natomiast Patrycja Jamowska gwiazdę miejsca pierwszego. W II kategorii wiekowej dzieci lat 12-14 jury przyznało wyróżnienie naszemu uczniowi Pawłowi Gruceli, natomiast III miejsce zajęła Gabriela Kaliska. W kategorii najstarszych uczniów mieliśmy zdecydowaną faworytkę w osobie Sandry Dulik, która pokonała konkurencję i wywalczyła I miejsce. Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Wielkanoc folklorem malowana

Wielkanoc to czas nie tylko religijnych refleksji, ale także radości, twórczej zabawy i wspólnoty. W naszej szkole, jak co roku, uczniowie i nauczyciele przygotowali wyjątkowe przedstawienie, które nie tylko celebruje