I Festiwal Piosenki Polskiej

„Krakowiak”, pieśni harcerskie i patriotyczne, „Twoje oczy zielone” a nawet „Zupa pomidorowa”, to tylko niektóre tytuły piosenek, które usłyszała publiczność I Festiwalu Piosenki Polskiej zorganizowanej przez Polską Szkołę „Kleks” w Arklow. To pięknie położone irlandzkie miasteczko na ten jeden dzień zamieniło się w prawdziwą polską ostoję polskiej muzyki. [end]W trzech grupach wiekowych wystąpiło ponad 60 uczestników z całej Irlandii, w tym 16 uczniów Polskiej Szkoły SEN. Przyszłe gwiazdy oceniało wielce zasłużone jury w osobach: Sławka Bosego, Joanny Komudy i Izabeli Kurek. I tak w kategorii najmłodszej nasi uczniowie „wzięli” szturmem dwa pierwsze miejsca, Maksimus Henschel-Szymański zabrał do domu trofeum II miejsca, natomiast Patrycja Jamowska gwiazdę miejsca pierwszego. W II kategorii wiekowej dzieci lat 12-14 jury przyznało wyróżnienie naszemu uczniowi Pawłowi Gruceli, natomiast III miejsce zajęła Gabriela Kaliska. W kategorii najstarszych uczniów mieliśmy zdecydowaną faworytkę w osobie Sandry Dulik, która pokonała konkurencję i wywalczyła I miejsce. Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka