I Festiwal Piosenki Polskiej

„Krakowiak”, pieśni harcerskie i patriotyczne, „Twoje oczy zielone” a nawet „Zupa pomidorowa”, to tylko niektóre tytuły piosenek, które usłyszała publiczność I Festiwalu Piosenki Polskiej zorganizowanej przez Polską Szkołę „Kleks” w Arklow. To pięknie położone irlandzkie miasteczko na ten jeden dzień zamieniło się w prawdziwą polską ostoję polskiej muzyki. [end]W trzech grupach wiekowych wystąpiło ponad 60 uczestników z całej Irlandii, w tym 16 uczniów Polskiej Szkoły SEN. Przyszłe gwiazdy oceniało wielce zasłużone jury w osobach: Sławka Bosego, Joanny Komudy i Izabeli Kurek. I tak w kategorii najmłodszej nasi uczniowie „wzięli” szturmem dwa pierwsze miejsca, Maksimus Henschel-Szymański zabrał do domu trofeum II miejsca, natomiast Patrycja Jamowska gwiazdę miejsca pierwszego. W II kategorii wiekowej dzieci lat 12-14 jury przyznało wyróżnienie naszemu uczniowi Pawłowi Gruceli, natomiast III miejsce zajęła Gabriela Kaliska. W kategorii najstarszych uczniów mieliśmy zdecydowaną faworytkę w osobie Sandry Dulik, która pokonała konkurencję i wywalczyła I miejsce. Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów