I Festiwal Piosenki Polskiej

„Krakowiak”, pieśni harcerskie i patriotyczne, „Twoje oczy zielone” a nawet „Zupa pomidorowa”, to tylko niektóre tytuły piosenek, które usłyszała publiczność I Festiwalu Piosenki Polskiej zorganizowanej przez Polską Szkołę „Kleks” w Arklow. To pięknie położone irlandzkie miasteczko na ten jeden dzień zamieniło się w prawdziwą polską ostoję polskiej muzyki. [end]W trzech grupach wiekowych wystąpiło ponad 60 uczestników z całej Irlandii, w tym 16 uczniów Polskiej Szkoły SEN. Przyszłe gwiazdy oceniało wielce zasłużone jury w osobach: Sławka Bosego, Joanny Komudy i Izabeli Kurek. I tak w kategorii najmłodszej nasi uczniowie „wzięli” szturmem dwa pierwsze miejsca, Maksimus Henschel-Szymański zabrał do domu trofeum II miejsca, natomiast Patrycja Jamowska gwiazdę miejsca pierwszego. W II kategorii wiekowej dzieci lat 12-14 jury przyznało wyróżnienie naszemu uczniowi Pawłowi Gruceli, natomiast III miejsce zajęła Gabriela Kaliska. W kategorii najstarszych uczniów mieliśmy zdecydowaną faworytkę w osobie Sandry Dulik, która pokonała konkurencję i wywalczyła I miejsce. Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!