KID i SEN u Ambasadora RP Ryszarda Sarkowicza

Polska Szkoła SEN nie ustaje w pracy na rzecz polepszenia jakości nauczania polonijnych dzieci w Irlandii. Na wczorajszym spotkaniu z Ambasadorem RP w Irlandii Ryszardem Sarkowiczem, Konsul Katarzyną Smoter i Konsul Małgorzatą Kasperkiewicz, rozmawialiśmy na tematy bliskie każdemu polskiemu rodzicowi posyłającemu swe dzieci do polskiej szkoły za granicą.[end]Polska Szkoła SEN na spotkanie została zaproszona jako jeden z członków parasolowej organizacji – KID Polska Federacja Edukacyjna Irlandii, organizacji zrzeszającej 17 podmiotów; szkół polonijnych z Irlandii i Irlandii Północnej, przedszkoli, Harcerzy, Żeglarzy. Była mowa głównie o kampanii informacyjnej uświadamiającej rodziców uczniów zdających Leaving Certificate, o możliwości zdawania języka polskiego na irlandzkiej maturze, wprowadzeniu języka polskiego do szkół irlandzkich, powstaniu podręczników dla szkół polonijnych, wsparciu finansowym projektów polonijnych, w tym olimpiad i konkursów międzyszkolnych dla polskich szkół z całej Irlandii i Irlandii Północnej oraz powstaniu książki o Pawle Strzeleckim. Rozmowy odbyły się w Ambasadzie RP w Dublinie i przebiegały w przyjaznej, konstruktywnej atmosferze, co wróży bardzo dobrze na przyszłość. Za co trzymamy mocno kciuki!

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a