KID i SEN u Ambasadora RP Ryszarda Sarkowicza

Polska Szkoła SEN nie ustaje w pracy na rzecz polepszenia jakości nauczania polonijnych dzieci w Irlandii. Na wczorajszym spotkaniu z Ambasadorem RP w Irlandii Ryszardem Sarkowiczem, Konsul Katarzyną Smoter i Konsul Małgorzatą Kasperkiewicz, rozmawialiśmy na tematy bliskie każdemu polskiemu rodzicowi posyłającemu swe dzieci do polskiej szkoły za granicą.[end]Polska Szkoła SEN na spotkanie została zaproszona jako jeden z członków parasolowej organizacji – KID Polska Federacja Edukacyjna Irlandii, organizacji zrzeszającej 17 podmiotów; szkół polonijnych z Irlandii i Irlandii Północnej, przedszkoli, Harcerzy, Żeglarzy. Była mowa głównie o kampanii informacyjnej uświadamiającej rodziców uczniów zdających Leaving Certificate, o możliwości zdawania języka polskiego na irlandzkiej maturze, wprowadzeniu języka polskiego do szkół irlandzkich, powstaniu podręczników dla szkół polonijnych, wsparciu finansowym projektów polonijnych, w tym olimpiad i konkursów międzyszkolnych dla polskich szkół z całej Irlandii i Irlandii Północnej oraz powstaniu książki o Pawle Strzeleckim. Rozmowy odbyły się w Ambasadzie RP w Dublinie i przebiegały w przyjaznej, konstruktywnej atmosferze, co wróży bardzo dobrze na przyszłość. Za co trzymamy mocno kciuki!

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Polska Szkoła SEN w Dublinie pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym drogim uczniom oraz ich rodzicom z okazji Świąt Wielkanocnych. Niech ta radosna Wielkanoc przyniesie Wam wiele wzruszeń, uśmiechów i