Odwiedziny Wilka Morskiego

Nasi uczniowie przeżyli prawdziwą przygodę w ubiegłą sobotę! W rejs dookoła świata zabrał ich bowiem najprawdziwszy Kapitan Żeglugi Morskiej, ba legenda! – Ziemowit Barański, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, instruktor i wykładowca żeglarstwa, sędzia żeglarski, działacz społeczny. W latach 1956–2010 odbył w sumie 100 morskich rejsów i kilkakrotnie odwiedził ponad 700 różnych portów morskich.[end]Łącznie przepłynął 223828,2 mil morskich. W skupieniu i z zachwytem uczniowie podziwiali kolejne „migawki” z przepięknych plaż wysp Dominiki, Martiniki i St. Lucia prezentowane przez Pana Ziemowita, wypraw które odbył wraz z Chrześcijańską Szkołą pod Żaglami STS Fryderyk Chopin. Tylko patrzeć jak nasi milusińscy zapragną zostać wilkami morskimi! Ahoj przygodo!

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka