Nie zwalniamy tempa!

Kolejna sobota i kolejny pracowity, pełen wrażeń dzień za nami. Sobotę rozpoczęliśmy spotkaniami z Kajetanem Koziarowskim, oficerem Gardy i jednym z 13 Polaków, służących w irlandzkiej policji. Pan Kajetan opowiadał naszym uczniom o swojej pracy, prezentował wyposażenie oficera Gardy. Nie musimy dodawać, że największym zainteresowaniem cieszyły się kajdanki, spieszymy dodać – nikt się w nich na szczęście nie zatrzasnął. [end]Uczniowie zadawali również wiele interesujących pytań, na które Pan Kajetan odpowiadał wielce wyczerpująco. Jesteśmy pewni że w niedalekiej przyszłości liczba polskich oficerów Gardy zwiększy się wielokrotnie, dzięki naszym uczniom! Po Policji, przyszedł czas na wojsko, a dokładnie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Monte Casino i Żołnierzy „12 pułku ułanów podolskich”. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Czym jest patriotyzm?”. Podczas prezentacji złożonej z materiału obrazującego polski patriotyzm podczas II wojny światowej, młodzież szkolna poddawana była wojskowej mustrze. Zwroty w prawo i lewo mają wyćwiczone na piątkę z plusem. Spotkanie z grupą rekonstrukcyjną uświetnili swoją obecnością – prosto z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Dyrektor Biura do Spraw Kontaktu z Polakami za Granicą Kazimierz Kuberski i Konsul Tomasz Orczyk, przywitani gromkimi brawami.

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!