Dwujęzyczne dzieci i ich rodzice

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu dla rodziców i nauczycieli z Irlandii pt. „Dwujęzyczne dzieci i ich rodzice” organizowanym w ramach tworzenia Lokalnego Ośrodka Metodycznego Stowarzyszenia Wspólnota Polska w Dublinie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 7 stycznia 2017 w godz. 9.15 – 11.15 na terenie Colaiste Mhuire School, Ratoath Road, Cabra, Dublin 7[end]Jednocześnie obok wydarzenia, będą się odbywały przez cały weekend 7-8 stycznia 2017 szkolenia, warsztaty, panele programowe i dyskusyjne oraz lekcje pokazowe.Program wydarzenia [zobacz]Formularz zgłoszeniowy [zobacz]Poza tym symultanicznie odbędą się jeszcze lekcje pokazowe z IPN dla młodszych i starszych uczniów – w sobotę 7 stycznia 2017 godzinach 9.15 – 10.301. „Co to jest Polska?” dla klas 3 nauczania wczesnoszkolnego – Magdalena Czoch2. „Wojna się skończyła? Nie dla wszystkich!” klasy 6, liceum i gimnazjum – Olga Tumińska 3. Tour taneczny z Mirosławem Bzowskim po klasach 1-3 nauczania wczesnoszkolnego w sobotę 7 stycznia 2017 w godz. 9.15 – 14.00Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona szczególnie w części warsztatowej z udziałem dzieci i młodzieży. O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową, z wykorzystaniem załączonego formularza, do 4 stycznia 2017 lub do wykorzystania limitu miejsc, na adres mailowy: tomasz.bastkowski@szkolasen.comSzkolenie jest finansowane przez Polską Szkołę SEN i Instytut Pamięci Narodowej – część historyczna. Udział w wydarzeniu 7-8 stycznia 2017 jest bezpłatny. Uczestnicy we własnym zakresie zabezpieczają koszt związany z dojazdem do Dublina i powrotem do domu oraz ewentualny nocleg.Serdecznie zapraszamy.

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka