Spotkanie z pisarzami i wiele innych atrakcji

3 grudnia w Polskiej Szkole SEN przejdzie do historii jako baaardzo pracowity dzień! Od samego rana bowiem w naszej szkole odbywało się kilka równoległych wydarzeń: szkolenie nauczycieli, organizowane przez Polską Szkołę SEN, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia Wspólnota Polska i Lokalnego Ośrodka Metodycznego. [end]Spotkanie z polskimi pisarzami Łukaszem Wierzbickim i Zofią Stanecką oraz kolejna odsłona warsztatów dwujęzyczności. Czyli przysłowiowe „dla każdego coś miłego”. W ramach szkolenia nauczycieli odbyły się pokazowe lekcje, warsztaty Lego logos oraz część wykładowa. Spotkanie z pisarzami było fenomenalną rozrywką połączoną z lekcją o pisarstwie, czytaniu, lekturach i wspaniałych przygodach w świecie realnym i tym całkiem wyimaginowanym. Zofia Stanecka i Łukasz Wierzbicki zabrali naszych uczniów we wspaniałą podróż do świata swoich powieści, poznali nas ze swoimi bohaterami, podarowali nam kawałek swojego fantastycznego, literackiego świata. Oby więcej takich podróży!

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów