Spotkanie z pisarzami i wiele innych atrakcji

3 grudnia w Polskiej Szkole SEN przejdzie do historii jako baaardzo pracowity dzień! Od samego rana bowiem w naszej szkole odbywało się kilka równoległych wydarzeń: szkolenie nauczycieli, organizowane przez Polską Szkołę SEN, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia Wspólnota Polska i Lokalnego Ośrodka Metodycznego. [end]Spotkanie z polskimi pisarzami Łukaszem Wierzbickim i Zofią Stanecką oraz kolejna odsłona warsztatów dwujęzyczności. Czyli przysłowiowe „dla każdego coś miłego”. W ramach szkolenia nauczycieli odbyły się pokazowe lekcje, warsztaty Lego logos oraz część wykładowa. Spotkanie z pisarzami było fenomenalną rozrywką połączoną z lekcją o pisarstwie, czytaniu, lekturach i wspaniałych przygodach w świecie realnym i tym całkiem wyimaginowanym. Zofia Stanecka i Łukasz Wierzbicki zabrali naszych uczniów we wspaniałą podróż do świata swoich powieści, poznali nas ze swoimi bohaterami, podarowali nam kawałek swojego fantastycznego, literackiego świata. Oby więcej takich podróży!

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka