Nasi nauczyciele wciąż się szkolą!

Akademia Dwujęzyczności w Irlandii wystartowała!W dniach 24-25 września 2016 w siedzibie Polskiej Szkoły SEN w Dublinie, odbyła się pierwsza sesja Akademii Dwujęzyczności dla szkół i nauczycieli polonijnych z Irlandii i Irlandii Północnej. Akademia to nowy projekt Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Uroczystego otwarcia dokonał Prezes Wspólnoty Pan Dariusz Bonisławski. W szkoleniu wzięło udział 26 nauczycieli z 11 szkół. W tym aż 12 nauczycieli z naszej szkoły. [end]Pierwszy z zaplanowanych 4 modułów dotyczył zagadnień związanych z logopedią, wczesną nauką czytania, pracą mózgu i wyzwaniami dzieci dwujęzycznych. Wykłady w formie warsztatów przeprowadziła Katarzyna Czyżycka – filolog polski, logopeda, specjalista pracujący z dziećmi dwujęzycznymi, także tymi, które mają problemy z przyswajaniem języka polskiego. Nauczyciele pracowali w mieszanych grupach. Piętnaście godzin szkolenia i pracy w miłej, twórczej atmosferze upłynęły bardzo szybko. Pozostał niedosyt, że to tak krótko, ale rozbudzony głód wiedzy zostanie zaspokojony na kolejnych zjazdach Akademii Dwujęzyczności w październiku, listopadzie i grudniu, kiedy to zaplanowano zakończenie prac i szkoleń w pierwszym etapie. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy otrzymali wszystkie materiały dotyczące pierwszego modułu. Nauczyciele uczestniczący w szkoleniu zadeklarowali swoją obecność na kolejnej sesji Akademii Dwujęzyczności w dniach 15-16 października. Wykłady na temat rozwoju mowy dziecka dwujęzycznego poprowadzi wówczas Pani Profesor Jagoda Cieszyńska.

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów