Rada wyjazdowa 2016

„Uczenie jest niekończącą się podróżą.”Donna BulgerDobry nauczyciel musi się kształcić. Zgodnie z tymi słowami cała kadra Polskiej Szkoły SEN udała się w miniony weekend w góry Wicklow, by szkolić się przed nadchodzącym nowym rokiem szkolnym. Podczas rady poruszaliśmy kwestie wyzwań jakie przed nami stoją w nowym roku, szkoliliśmy się w zakresie child protection, dla poszczególnych katedr odybyły się warsztaty tematyczne związane z jeszcze ciekawszym i skuteczniejszym nauczaniem.[end]Głównym tematem była kwestia nauczania dwujęzycznych dzieci, ogromnych korzyści jakie płyną z biegłego posługiwania się językiem dziedziczonym i ojczystym. Doskonaliliśmy się także jako zespół, który w tym roku szkolnym poprwadzi uczniów Szkoły SEN na wyżyny wiedzy o Polsce (i nie tylko). Podczas rady zaprezentowano również „Zestaw materiałów edukacyjnych na miesiąc wrzesień”, który został specjalnie przygotowany dla uczniów Polskiej Szkoły SEN w klasach nauczania zintegrowanego. Jest to zalążek naszych przyszłych podręczników! Już nie możemy się doczekać 3 września!

Fakultety – wybory tylko do końca września

Do końca września uczniowie mogą wybrać fakultety, na które będą uczęszczali w tym roku szkolnym. Do wyboru są: Fakultety do wyboru: St. Oliver – klasy junior, senior: plastyka, sport, klub

Narodowe czytanie 2023

XII Narodowe czytanie 2023 świętowaliśmy w New Cross College odczytaniem fragmentu tegorocznej powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W rolę Marty i Jana Bohatyrowicza wcielili się w sposób fenomenalny Joanna Drążewska