Rada wyjazdowa 2016

„Uczenie jest niekończącą się podróżą.”Donna BulgerDobry nauczyciel musi się kształcić. Zgodnie z tymi słowami cała kadra Polskiej Szkoły SEN udała się w miniony weekend w góry Wicklow, by szkolić się przed nadchodzącym nowym rokiem szkolnym. Podczas rady poruszaliśmy kwestie wyzwań jakie przed nami stoją w nowym roku, szkoliliśmy się w zakresie child protection, dla poszczególnych katedr odybyły się warsztaty tematyczne związane z jeszcze ciekawszym i skuteczniejszym nauczaniem.[end]Głównym tematem była kwestia nauczania dwujęzycznych dzieci, ogromnych korzyści jakie płyną z biegłego posługiwania się językiem dziedziczonym i ojczystym. Doskonaliliśmy się także jako zespół, który w tym roku szkolnym poprwadzi uczniów Szkoły SEN na wyżyny wiedzy o Polsce (i nie tylko). Podczas rady zaprezentowano również „Zestaw materiałów edukacyjnych na miesiąc wrzesień”, który został specjalnie przygotowany dla uczniów Polskiej Szkoły SEN w klasach nauczania zintegrowanego. Jest to zalążek naszych przyszłych podręczników! Już nie możemy się doczekać 3 września!

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a