Rada wyjazdowa 2016

„Uczenie jest niekończącą się podróżą.”Donna BulgerDobry nauczyciel musi się kształcić. Zgodnie z tymi słowami cała kadra Polskiej Szkoły SEN udała się w miniony weekend w góry Wicklow, by szkolić się przed nadchodzącym nowym rokiem szkolnym. Podczas rady poruszaliśmy kwestie wyzwań jakie przed nami stoją w nowym roku, szkoliliśmy się w zakresie child protection, dla poszczególnych katedr odybyły się warsztaty tematyczne związane z jeszcze ciekawszym i skuteczniejszym nauczaniem.[end]Głównym tematem była kwestia nauczania dwujęzycznych dzieci, ogromnych korzyści jakie płyną z biegłego posługiwania się językiem dziedziczonym i ojczystym. Doskonaliliśmy się także jako zespół, który w tym roku szkolnym poprwadzi uczniów Szkoły SEN na wyżyny wiedzy o Polsce (i nie tylko). Podczas rady zaprezentowano również „Zestaw materiałów edukacyjnych na miesiąc wrzesień”, który został specjalnie przygotowany dla uczniów Polskiej Szkoły SEN w klasach nauczania zintegrowanego. Jest to zalążek naszych przyszłych podręczników! Już nie możemy się doczekać 3 września!

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!