Rada wyjazdowa 2016

„Uczenie jest niekończącą się podróżą.”Donna BulgerDobry nauczyciel musi się kształcić. Zgodnie z tymi słowami cała kadra Polskiej Szkoły SEN udała się w miniony weekend w góry Wicklow, by szkolić się przed nadchodzącym nowym rokiem szkolnym. Podczas rady poruszaliśmy kwestie wyzwań jakie przed nami stoją w nowym roku, szkoliliśmy się w zakresie child protection, dla poszczególnych katedr odybyły się warsztaty tematyczne związane z jeszcze ciekawszym i skuteczniejszym nauczaniem.[end]Głównym tematem była kwestia nauczania dwujęzycznych dzieci, ogromnych korzyści jakie płyną z biegłego posługiwania się językiem dziedziczonym i ojczystym. Doskonaliliśmy się także jako zespół, który w tym roku szkolnym poprwadzi uczniów Szkoły SEN na wyżyny wiedzy o Polsce (i nie tylko). Podczas rady zaprezentowano również „Zestaw materiałów edukacyjnych na miesiąc wrzesień”, który został specjalnie przygotowany dla uczniów Polskiej Szkoły SEN w klasach nauczania zintegrowanego. Jest to zalążek naszych przyszłych podręczników! Już nie możemy się doczekać 3 września!

Robert Moskwa w naszej szkole

Warsztaty aktorskie z Robertem Moskwą? Czemu nie! W naszej szkole wszystko jest możliwe Pan Robert, znany m.in. z seriali „M jak Miłość” czy „Ojciec Mateusz”, odwiedził nas w ubiegłą sobotę,

Rosną gwiazdy dziennikarstwa

Nasi uczniowie wyrastają na gwiazdy dziennikarstwa! Publikacje naszych aspirujących felietonistów ukazują sią regularnie w Nasza Gazeta w Irlandii i Magazyn MIR W najnowszym numerze Magazynu MIR ukazał się reportaż Iny