Dublińskie zoo zdobyte!

Kąpiące się słonie, spacerujące żyrafy, akrobacje wilków morskich to i wiele więcej przeżyli dzisiaj uczniowie klas 0 – 1 i starszaki z klasy 1-2 gimnazjum. Jak każe szkolna tradycja uczniowie w miesiącu czerwcu mają zielone szkoły, co w praktyce oznacza super wycieczki! W tym roku klasy 0 i 1 (i wyjątkowo 1-2 gimnazjum) wybrały się do dublińskiego zoo. [end]Pogoda dopisała, humory również podczas tej całodziennej wyprawy. Zoo oferuje mnóstwo atrakcji od wybiegów z egzotycznymi zwierzętami, przez place zabaw po…sklepiki pełne pamiątek. Te ostatnie cieszyły się wyraźnym zainteresowaniem wśród naszych milusińskich. A upał sprawił, że wszystkie myśli dzieciaków i opiekunów krążyły wokół …lodów. Co widzieliśmy? Małpy, pandę czerwoną, żyrafy i zebry, nosorożce, flemingi, kąpiące się słoniątka (sami marzyliśmy o takiej kąpieli), a na koniec podziwialiśmy występ i karmienie lwów morskich. Wspanała wycieczka, wspaniale spędzona (upalna) sobota!

Publikacja „Polonijnym szlakiem”

Polonijnych z Irlandii. Wręczenie tomików autorom odbyło się w ubiegłą sobotę na sali teatralnej, w obecności wszystkich uczniów szkoły New Cross College. W tomiku poezji „Polonijnym szlakiem” znalazły się wiersze

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego