Goście ze Środy Wielkopolskiej

Portaffery, Belfast, Muzeum Titanica, Giant`s Causeway, Zamek Dunluce, Powerscourt Gardens, Bray, Dublin te wszystkie wspaniałe miejsca zwiedziliśmy wraz z uczniami „Keglika” – zaprzyjaźnionej szkoły ze Środy Wielkopolskiej. Rewizyta uczniów trwała cały tydzień w trakcie, którego bardzo intensywnie prezentowaliśmy gościom uroki Irlandii Północnej i Republiki Irlandii. Początkowo pogoda na Zielonej wyspie okazała się łaskawa i mogliśmy podziwiać Atlantyk, Giant`s Causeway i słynne oktogonalne kamienie, Zamek Dunluce, Belfast w jego słonecznej odsłonie, Muzeum Titanica i piękne wybrzeże, którym podróżowaliśmy do Portaffery, naszej bazy noclegowej przez 3 dni. [end]Po upływie tego czasu „zjechaliśmy” do Dublina, skąd udaliśmy się do ogrodów Powerscourt, niestety pogoda pokrzyżowała nasze plany i zamiast w Glendalough wylądowaliśmy w Bray, któremu uroku odmówić nie można. Na koniec, jako wisienkę na torcie, zwiedzaliśmy Dublin i jego najważniejsze zabytki. Młodzież wraz z opiekunami Pauliną Błoszyk i Grzegorzem Pyrzykiem uczestniczyła na koniec swej wizyty w sobotnich lekcjach. Pani Paulina wraz z podopiecznymi przygotowała bardzo inspirującą lekcję plastyki dla naszych podopiecznych. Bardzo miło było nam gościć tę niezwykle sympatyczną ekipę. Mamy nadzieję na szybkie ponowne-zobaczenie 🙂 Materiał foto obfituje w liczne, wspaniałe krajobrazy i stanowi miłą pamiątkę po tym niezwykłym tygodniu.

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!