Wielkanoc 2016

Przedstawienie wielkanocne obrazujące fragment o Zmartwychwstaniu Pańskim, modlitwa i pięknie przybrany stół uginający się pod wielkanocnymi pysznościami oraz tłum uczniów i ich gości, można było podziwiać w Polskiej Szkole SEN w minioną sobotę. Wspólne świętowanie powoli staje się tradycją w naszej szkole, dlatego i tym razem w związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiejnocy nie mogliśmy sobie odmówić przyjemności spotkania się przy staropolskim „jajeczku” z naszymi uczniami oraz ich rodzinami. Oczom naszych gości już na wejściu ukazał się pięknie przystrojony stół, na którym znalazly się mazurki, baby, różnej maści i kolorów smakołyki.[end]Można było również zasmakować w tradycyjnym polskim żurku z jajkiem, przygotowanym przez uczniów i rodziców w ramach szkolnych warsztatów kulinarno – etnograficznych. Zanim jednak ruszyliśmy do konsumpcji, obejrzeliśmy krótkie przedstawienie o Zmartwychwastaniu Pańskim zakończone modlitwą. A w ramach programu artystycznego wspaniały pokaz możliwości taneczno – akrobatycznych dały nasze małe gwiazdy kierowane przez Joannę Drążewską. Scena gościła także uczestników tegorocznej Parady Św. Patryka, którzy zostali nagrodzeni za swój 3-miesięczny trud podczas treningów oraz zaprezentowanie naszej Szkoły podczas czwartkowej parady. Na koniec pozostaje nam życzyć wszystkim naszym uczniom, rodzicom oraz nauczycielom – błogosławionych, pysznych, słonecznych i spędzonych w gronie najbliższych Świąt Wielkanocnych.

Wielkanoc folklorem malowana

Wielkanoc to czas nie tylko religijnych refleksji, ale także radości, twórczej zabawy i wspólnoty. W naszej szkole, jak co roku, uczniowie i nauczyciele przygotowali wyjątkowe przedstawienie, które nie tylko celebruje