Wielkanoc za pasem i…

…w obecnym roku szkolnym organizujemy tradycyjną Wielkanoc dla całej szkoły – uczniowie, rodzice, nauczyciele i goście. Odbędzie się ona 19 marca 2016 o godz. 14.30 na sali gimnastycznej (wjazd od Navan Road). Będziemy jedli, pili i świętowali Zmartwychwstanie Pańskie . Będzie to największa w dziejach Wielkanoc Polska w całej Irlandii! [end]Przygotowania i realizacja pełną parą ruszą w najbliższą sobotę. Uczniowie klas starszych podejmą pierwsze próby kulinarne (gotowanie, pieczenie) w trakcie trzeciego z cyklu warsztatów poświęconych polskim świętom i tradycjom.Prosimy wszystkie mamy i tatusiów, którzy chcieliby się włączyć w w gotowanie w szkole irlandzkiej w sobotę 19 marca 2016. Bardzo potrzebujemy pomocy i wsparcia. Chętni proszeni są o kontakt z wychowawcami klas, sekretariatem lub dyrekcją.Na dzień 19 marca 2016 prosimy o zrobienie i przyniesienie pysznych ciast i wypieków. BARDZO PROSIMY!Żur wielkanocny, białą kiełbaskę, jajka pisanki (wykonane tradycyjną metodą) i najlepsze na świecie mazurki, zrobimy w szkole z uczniami, przy wsparciu mam i tatusiów oczywiście! Nie zabraknie też wody do picia oraz tradycyjnej kawki i herbatki.Nasi uczniowie poza dekoracjami i potrawami przygotowują również okolicznościowy program artystyczny. Bardzo liczymy na Państwa obecność. Przyprowadźcie rodzinę i przyjaciół. Bądźmy tego dnia razem.

RUR w klasach drugich i trzecich

Uczniowie klas drugich i trzecich po raz kolejny wzięli udział w warsztatach w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Poznanie zasad pierwszej pomocy to dopiero początek. Kluczowym elementem jest

XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

350 testów, 36 artystów, ponad 120 sportowców, 5 szkół i wspaniała atmosfera – tego doświadczyliśmy podczas XIII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii, która odbyła się w minioną sobotę. Patronem i