Wielkanoc za pasem i…

…w obecnym roku szkolnym organizujemy tradycyjną Wielkanoc dla całej szkoły – uczniowie, rodzice, nauczyciele i goście. Odbędzie się ona 19 marca 2016 o godz. 14.30 na sali gimnastycznej (wjazd od Navan Road). Będziemy jedli, pili i świętowali Zmartwychwstanie Pańskie . Będzie to największa w dziejach Wielkanoc Polska w całej Irlandii! [end]Przygotowania i realizacja pełną parą ruszą w najbliższą sobotę. Uczniowie klas starszych podejmą pierwsze próby kulinarne (gotowanie, pieczenie) w trakcie trzeciego z cyklu warsztatów poświęconych polskim świętom i tradycjom.Prosimy wszystkie mamy i tatusiów, którzy chcieliby się włączyć w w gotowanie w szkole irlandzkiej w sobotę 19 marca 2016. Bardzo potrzebujemy pomocy i wsparcia. Chętni proszeni są o kontakt z wychowawcami klas, sekretariatem lub dyrekcją.Na dzień 19 marca 2016 prosimy o zrobienie i przyniesienie pysznych ciast i wypieków. BARDZO PROSIMY!Żur wielkanocny, białą kiełbaskę, jajka pisanki (wykonane tradycyjną metodą) i najlepsze na świecie mazurki, zrobimy w szkole z uczniami, przy wsparciu mam i tatusiów oczywiście! Nie zabraknie też wody do picia oraz tradycyjnej kawki i herbatki.Nasi uczniowie poza dekoracjami i potrawami przygotowują również okolicznościowy program artystyczny. Bardzo liczymy na Państwa obecność. Przyprowadźcie rodzinę i przyjaciół. Bądźmy tego dnia razem.

Karol Koszorz – nasz poeta

Chwalimy się naszym niezwykle utalentowanym uczniem, szkolnym poetą i człowiekiem Renesansu – Karolem Koszorzem! Wywiad z nim ukazał się w Magazyn MIR, a przeprowadziła go Magdalena Marciak, nasza polonistka. Polecamy

Mikołajki

Mikołaj zawitał i do naszej szkoły! I jak to Mikołaj, nie przybył z pustymi rękoma, o nie, lecz z workami pełnymi prezentów dla naszych małych i dużych uczniów. Każdy kto