Próba generalna Parady Św. Patryka

Parada wciąż przed nami, a za nami próba generalna i mierzenie kostiumów. Na załączonej fotorelacji (w dziale: Galeria) zobaczycie zdjęcia z tego bardzo ekscytującego wydarzenia. Dla wyjaśnienia „w co oni są przebrani?” przedstawiamy krótkie wytłumaczenie tegorocznego tematu Parady. Nasza grupa jest częścią większej całości zwanej Brigter Future. Jak co roku Parada ma swój ogólny motyw przewodni obowiązujący wszystkie grupy, w tym roku jest to „przyszłość”. [end]Każdej grupie idącej w Paradzie przypisana zostaje konkretna historia, którą ma za zadanie „opowiedzieć” w trakcie Parady – tańcem i interakcją z publicznością. Grupa Polskiej Szkoły SEN opowiada historię Laury, który rusza na podbój Marsa. Ląduje na czerwonej planecie z jedną walizką w ręku, by zatknąć flagę Ziemian na Marsie i potwierdzić tym samym fakt podboju. Okazuje się jednak, że nie jest sama.Mars ma swoich mieszkańców, którzy początkowo nieufni wobec małego przybysza, zbliżają się do niej i akceptują ją. Dokonuje się przemiana zarówno w Laurze, jak i w Marsjanach. Laura wraca na Ziemię bogatsza o nowe doświadczenie, przygody i przede wszystkim otwarte spojrzenie na świat.

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów