Próba generalna Parady Św. Patryka

Parada wciąż przed nami, a za nami próba generalna i mierzenie kostiumów. Na załączonej fotorelacji (w dziale: Galeria) zobaczycie zdjęcia z tego bardzo ekscytującego wydarzenia. Dla wyjaśnienia „w co oni są przebrani?” przedstawiamy krótkie wytłumaczenie tegorocznego tematu Parady. Nasza grupa jest częścią większej całości zwanej Brigter Future. Jak co roku Parada ma swój ogólny motyw przewodni obowiązujący wszystkie grupy, w tym roku jest to „przyszłość”. [end]Każdej grupie idącej w Paradzie przypisana zostaje konkretna historia, którą ma za zadanie „opowiedzieć” w trakcie Parady – tańcem i interakcją z publicznością. Grupa Polskiej Szkoły SEN opowiada historię Laury, który rusza na podbój Marsa. Ląduje na czerwonej planecie z jedną walizką w ręku, by zatknąć flagę Ziemian na Marsie i potwierdzić tym samym fakt podboju. Okazuje się jednak, że nie jest sama.Mars ma swoich mieszkańców, którzy początkowo nieufni wobec małego przybysza, zbliżają się do niej i akceptują ją. Dokonuje się przemiana zarówno w Laurze, jak i w Marsjanach. Laura wraca na Ziemię bogatsza o nowe doświadczenie, przygody i przede wszystkim otwarte spojrzenie na świat.

Karol Koszorz – nasz poeta

Chwalimy się naszym niezwykle utalentowanym uczniem, szkolnym poetą i człowiekiem Renesansu – Karolem Koszorzem! Wywiad z nim ukazał się w Magazyn MIR, a przeprowadziła go Magdalena Marciak, nasza polonistka. Polecamy

Mikołajki

Mikołaj zawitał i do naszej szkoły! I jak to Mikołaj, nie przybył z pustymi rękoma, o nie, lecz z workami pełnymi prezentów dla naszych małych i dużych uczniów. Każdy kto