Enable Ireland

„Daj dzieciom dobrą wolę, daj wysiłkom ich pomoc, ich trudom błogosławieństwo. Nie najłatwiejszą prowadzą ich drogą, ale najpiękniejszą”. – Janusz KorzczakJako szkoła uwielbiamy się chwalić naszymi uczniami, a jest kim! W minioną niedzielę uczniowie klasy 6, wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Enable Ireland, która wspiera na terenie całej Irlandii ponad 5,000 dzieci i dorosłych upośledzonych fizycznie lub umysłowo. [end]Do wzięcia udziału namówiła naszych milusińskich niezastąpiona Marianna Brzozowska, wychowaczyni klasy. Dzieciaki nie trzeba było dwa razy prosić. Przez 3 tygodnie przygotowywali się do występu, tworzyli kartki i bransoletki, które miały zostać wystawione na sprzedaż w dniu kwestowania. Cała akcja rozgrywała się na terenie TK MAXX w Blanchardstown Shopping Centre, gdzie uczniowie przez godzinę koncertowali, grając na gitarze, akordeonie, śpiewając oraz sprzedawali swe rękodzieło. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, co zaprocentowało sumą €300 zebranyh na potrzeby niepełnosprawnych! Jesteśmy ogromnie dumni z uczniów 6 klasy! A Pani Mariannie dziękujemy za zmobilizowanie i koordynajcę przedsięwzięcia, jakże szczytnego w swym celu.

Program „Ratujemy i Uczymy Ratować”

W ubiegłą sobotę w klasach 2 odbyła się inauguracja programu Dublin WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Program działa w Irlandii już od kilku lat i pomógł przeszkolić wielu młodych ludzi

Wiosna w nauczaniu zintegrowanym

Do nauczania zintegrowanego zawitała wiosna! Ciepłe powietrze przywiało wiele kreatywnych lekcji, zadań i ćwiczeń do naszych najmłodszych klas. W klasie 0 junior dzieci poznały czym jest kosmos, a klasy 3