Enable Ireland

„Daj dzieciom dobrą wolę, daj wysiłkom ich pomoc, ich trudom błogosławieństwo. Nie najłatwiejszą prowadzą ich drogą, ale najpiękniejszą”. – Janusz KorzczakJako szkoła uwielbiamy się chwalić naszymi uczniami, a jest kim! W minioną niedzielę uczniowie klasy 6, wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Enable Ireland, która wspiera na terenie całej Irlandii ponad 5,000 dzieci i dorosłych upośledzonych fizycznie lub umysłowo. [end]Do wzięcia udziału namówiła naszych milusińskich niezastąpiona Marianna Brzozowska, wychowaczyni klasy. Dzieciaki nie trzeba było dwa razy prosić. Przez 3 tygodnie przygotowywali się do występu, tworzyli kartki i bransoletki, które miały zostać wystawione na sprzedaż w dniu kwestowania. Cała akcja rozgrywała się na terenie TK MAXX w Blanchardstown Shopping Centre, gdzie uczniowie przez godzinę koncertowali, grając na gitarze, akordeonie, śpiewając oraz sprzedawali swe rękodzieło. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, co zaprocentowało sumą €300 zebranyh na potrzeby niepełnosprawnych! Jesteśmy ogromnie dumni z uczniów 6 klasy! A Pani Mariannie dziękujemy za zmobilizowanie i koordynajcę przedsięwzięcia, jakże szczytnego w swym celu.

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!