Enable Ireland

„Daj dzieciom dobrą wolę, daj wysiłkom ich pomoc, ich trudom błogosławieństwo. Nie najłatwiejszą prowadzą ich drogą, ale najpiękniejszą”. – Janusz KorzczakJako szkoła uwielbiamy się chwalić naszymi uczniami, a jest kim! W minioną niedzielę uczniowie klasy 6, wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Enable Ireland, która wspiera na terenie całej Irlandii ponad 5,000 dzieci i dorosłych upośledzonych fizycznie lub umysłowo. [end]Do wzięcia udziału namówiła naszych milusińskich niezastąpiona Marianna Brzozowska, wychowaczyni klasy. Dzieciaki nie trzeba było dwa razy prosić. Przez 3 tygodnie przygotowywali się do występu, tworzyli kartki i bransoletki, które miały zostać wystawione na sprzedaż w dniu kwestowania. Cała akcja rozgrywała się na terenie TK MAXX w Blanchardstown Shopping Centre, gdzie uczniowie przez godzinę koncertowali, grając na gitarze, akordeonie, śpiewając oraz sprzedawali swe rękodzieło. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, co zaprocentowało sumą €300 zebranyh na potrzeby niepełnosprawnych! Jesteśmy ogromnie dumni z uczniów 6 klasy! A Pani Mariannie dziękujemy za zmobilizowanie i koordynajcę przedsięwzięcia, jakże szczytnego w swym celu.

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Polska Szkoła SEN w Dublinie pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym drogim uczniom oraz ich rodzicom z okazji Świąt Wielkanocnych. Niech ta radosna Wielkanoc przyniesie Wam wiele wzruszeń, uśmiechów i