WOŚP 2016 za nami! Oj działo się!

Początek roku zawsze dla Polskiej Szkoły SEN wiąże się z wielce chwalebnym wydarzeniem – Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku przeżywamy 24 finał, a po raz 5 bawimy się z Orkiestrą jako Szkoła. Piknik Rodzinny, bo pod takim hasłem przyłączmy się do Finału, tradycyjnie odbył się w sali gimnastycznej przy Navan Road. To tu ściagały setki ludzi o dobrych sercach, którzy swoimi datkami wsparli inicjatywę Jurka Owsiaka. [end]Szkoła wraz ze sztabem Harcerzy przygotowała wiele atrakcji taneczno-zabawowych. Na scenie co rusz mogliśmy podziwiać małe i duże gwiazdy podskakujące i wyginające się w rytm polskich przebojów, do których chętnie dołączyła publiczność, zarówno ta najmłodsza, jak i trochę starsza. Pojawiła się nawet Lady Gragra! Na sali rozstawili się sponsorzy wydarzenia, którzy oferowali swoje usługi, czy produkty za symboliczny wrzut do puszki. Można było sobie pomalować buzię – ta propozycja była przeznaczona dla najmłodszych, ale i niejeden rodzic z niej skorzystał. Był również kącik plastyczny. Pomiędzy tłumnie przybyłymi krążyli wolontariusze WOŚP-owi, którzy zbierali datki na jak zawsze szczytny cel – pomoc medyczną dla najmłodszych oraz godną starość polskich seniorów. By pula zebranych pieniędzy wzrosła, do Pikniku Rodzinnego dołączył zespół BIG CYC oraz aktor-legenda Stanisław Tym. Panowie z zespołu BIG CYC odczytali ze sceny klika wierszy będących klasyką dziecięcej (i nie tylko) poezji, oczywiście ku uciesze zgromadzonych. Stanisław Tym natomiast wspomógł licytację gadżetów WOŚP-owych. Z przybyłymi gośćmi można było sobie wykonać pamiątkową fotografię, wziąć autograf czy po prostu chwilę porozmawiać. Wszystkim dziękujemy za tak tłumne nas odwiedzenie oraz za wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!