WOŚP 2016 za nami! Oj działo się!

Początek roku zawsze dla Polskiej Szkoły SEN wiąże się z wielce chwalebnym wydarzeniem – Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku przeżywamy 24 finał, a po raz 5 bawimy się z Orkiestrą jako Szkoła. Piknik Rodzinny, bo pod takim hasłem przyłączmy się do Finału, tradycyjnie odbył się w sali gimnastycznej przy Navan Road. To tu ściagały setki ludzi o dobrych sercach, którzy swoimi datkami wsparli inicjatywę Jurka Owsiaka. [end]Szkoła wraz ze sztabem Harcerzy przygotowała wiele atrakcji taneczno-zabawowych. Na scenie co rusz mogliśmy podziwiać małe i duże gwiazdy podskakujące i wyginające się w rytm polskich przebojów, do których chętnie dołączyła publiczność, zarówno ta najmłodsza, jak i trochę starsza. Pojawiła się nawet Lady Gragra! Na sali rozstawili się sponsorzy wydarzenia, którzy oferowali swoje usługi, czy produkty za symboliczny wrzut do puszki. Można było sobie pomalować buzię – ta propozycja była przeznaczona dla najmłodszych, ale i niejeden rodzic z niej skorzystał. Był również kącik plastyczny. Pomiędzy tłumnie przybyłymi krążyli wolontariusze WOŚP-owi, którzy zbierali datki na jak zawsze szczytny cel – pomoc medyczną dla najmłodszych oraz godną starość polskich seniorów. By pula zebranych pieniędzy wzrosła, do Pikniku Rodzinnego dołączył zespół BIG CYC oraz aktor-legenda Stanisław Tym. Panowie z zespołu BIG CYC odczytali ze sceny klika wierszy będących klasyką dziecięcej (i nie tylko) poezji, oczywiście ku uciesze zgromadzonych. Stanisław Tym natomiast wspomógł licytację gadżetów WOŚP-owych. Z przybyłymi gośćmi można było sobie wykonać pamiątkową fotografię, wziąć autograf czy po prostu chwilę porozmawiać. Wszystkim dziękujemy za tak tłumne nas odwiedzenie oraz za wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a