Wigilia 2015

Ciasta, ciasteczka, barszcz czerwony, drożdżówki z kapustą i grzybami, groch z kapustą, mnóstwo uśmiechu i wigilijny nastrój to nasz przepis na najlepszą (i największą) polską wigilię w Dublinie! Hala sportowa przy Navan Road dawno nie widziała takich pyszności ani z pewnością takich tłumów chętnych przybyć by celebrować zbliżający się czas Bożego Narodzenia. Kto był ten widział, ten wspaniale zastawiony stół, uginający się pod ciężarem smakołyków przygotowanych wspólnie przez rodziców i nauczycieli, a także uczniów pod wodzą naszego niezastąpionego kucharza Remigiusza Piechuckiego i jego drużyny pomocników. [end]W tym szczególnym dniu towarzyszył nam także Ojciec Robert Reguła, który poprowadził krótką modlitwę, pobłogosławił zebranych i przypomniał, co jest prawdziwą istotą tych świąt. Nie obyło się bez występu naszego szanownego zespołu tanecznego, który zaprezentował układ do najbardziej chyba rozpoznawalnego hitu świątecznego Mariah Carey „All I want for Christmas is You”. Nie był to koniec muzycznych występów, gdyż na scenie pojawił się chór Przemysław Łozowski wraz ze swoim „The Dulcis Polonia Choir”, który wyśpiewał dla nas piękne staropolskie kolędy; ” Szczodry wieczór”, „Anioł Pański”, „Dziecina Mała”. A potem już było tylko coraz bardziej pysznie i błogo…Dziękujemy za tak tłumne nawiedznie naszej Wigilii, cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten czas i że mamy tak wspaniałych uczniów i rodziców. Myślimy, że była to największa polonijna Wigilia w Irlandii!!!

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!