Wigilia 2015

Ciasta, ciasteczka, barszcz czerwony, drożdżówki z kapustą i grzybami, groch z kapustą, mnóstwo uśmiechu i wigilijny nastrój to nasz przepis na najlepszą (i największą) polską wigilię w Dublinie! Hala sportowa przy Navan Road dawno nie widziała takich pyszności ani z pewnością takich tłumów chętnych przybyć by celebrować zbliżający się czas Bożego Narodzenia. Kto był ten widział, ten wspaniale zastawiony stół, uginający się pod ciężarem smakołyków przygotowanych wspólnie przez rodziców i nauczycieli, a także uczniów pod wodzą naszego niezastąpionego kucharza Remigiusza Piechuckiego i jego drużyny pomocników. [end]W tym szczególnym dniu towarzyszył nam także Ojciec Robert Reguła, który poprowadził krótką modlitwę, pobłogosławił zebranych i przypomniał, co jest prawdziwą istotą tych świąt. Nie obyło się bez występu naszego szanownego zespołu tanecznego, który zaprezentował układ do najbardziej chyba rozpoznawalnego hitu świątecznego Mariah Carey „All I want for Christmas is You”. Nie był to koniec muzycznych występów, gdyż na scenie pojawił się chór Przemysław Łozowski wraz ze swoim „The Dulcis Polonia Choir”, który wyśpiewał dla nas piękne staropolskie kolędy; ” Szczodry wieczór”, „Anioł Pański”, „Dziecina Mała”. A potem już było tylko coraz bardziej pysznie i błogo…Dziękujemy za tak tłumne nawiedznie naszej Wigilii, cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten czas i że mamy tak wspaniałych uczniów i rodziców. Myślimy, że była to największa polonijna Wigilia w Irlandii!!!

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a