Fianał Konkursu "Lokomotywa"

28 listopada w Dublin City University odbył się fianał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Lokomotywa” organizowany przez Polską Macierz Szkolną w Irlandii. Do finału zakalifikowało się sześcioro naszych uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-2, klasy 3-4 oraz klasy 5-6. Michał Ślipek i Maja Szymczak reprezentowali najmłodsze klasy, Amelia Śmiech i julia Bielowicka klasy 3-4, a Adam Kosmulski i Karol Koszorz grupę najstarszą. [end]Celem konkursu było upowszechnienie twórczości polskich poetów, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży polonijnej. Konkurs adresowany był do uczniów szkół polonijnych na terenie Republiki Irlandii. Ostatecznie aż szesnaście szkół wzięło udział w konkursie, w tym sześćdziesięcioro uczniów. Wśród laureatów konkursu, zajmując drugie miejsce, znalazła się nasza uczennica Maja Szymczak z bardzo smacznym wierszem „Zapach czekolady” Danuty Wawiłow. Pozostali uczetnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Nagrody zostały ufundowane przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Dublinie. Jesteśmy bardzo dumni z naszej młodzieży, która godnie reprezentowała naszą szkołę! Serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a