Fianał Konkursu "Lokomotywa"

28 listopada w Dublin City University odbył się fianał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Lokomotywa” organizowany przez Polską Macierz Szkolną w Irlandii. Do finału zakalifikowało się sześcioro naszych uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-2, klasy 3-4 oraz klasy 5-6. Michał Ślipek i Maja Szymczak reprezentowali najmłodsze klasy, Amelia Śmiech i julia Bielowicka klasy 3-4, a Adam Kosmulski i Karol Koszorz grupę najstarszą. [end]Celem konkursu było upowszechnienie twórczości polskich poetów, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży polonijnej. Konkurs adresowany był do uczniów szkół polonijnych na terenie Republiki Irlandii. Ostatecznie aż szesnaście szkół wzięło udział w konkursie, w tym sześćdziesięcioro uczniów. Wśród laureatów konkursu, zajmując drugie miejsce, znalazła się nasza uczennica Maja Szymczak z bardzo smacznym wierszem „Zapach czekolady” Danuty Wawiłow. Pozostali uczetnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Nagrody zostały ufundowane przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Dublinie. Jesteśmy bardzo dumni z naszej młodzieży, która godnie reprezentowała naszą szkołę! Serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!