Fianał Konkursu "Lokomotywa"

28 listopada w Dublin City University odbył się fianał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Lokomotywa” organizowany przez Polską Macierz Szkolną w Irlandii. Do finału zakalifikowało się sześcioro naszych uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-2, klasy 3-4 oraz klasy 5-6. Michał Ślipek i Maja Szymczak reprezentowali najmłodsze klasy, Amelia Śmiech i julia Bielowicka klasy 3-4, a Adam Kosmulski i Karol Koszorz grupę najstarszą. [end]Celem konkursu było upowszechnienie twórczości polskich poetów, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży polonijnej. Konkurs adresowany był do uczniów szkół polonijnych na terenie Republiki Irlandii. Ostatecznie aż szesnaście szkół wzięło udział w konkursie, w tym sześćdziesięcioro uczniów. Wśród laureatów konkursu, zajmując drugie miejsce, znalazła się nasza uczennica Maja Szymczak z bardzo smacznym wierszem „Zapach czekolady” Danuty Wawiłow. Pozostali uczetnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Nagrody zostały ufundowane przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Dublinie. Jesteśmy bardzo dumni z naszej młodzieży, która godnie reprezentowała naszą szkołę! Serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów