Fianał Konkursu "Lokomotywa"

28 listopada w Dublin City University odbył się fianał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Lokomotywa” organizowany przez Polską Macierz Szkolną w Irlandii. Do finału zakalifikowało się sześcioro naszych uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-2, klasy 3-4 oraz klasy 5-6. Michał Ślipek i Maja Szymczak reprezentowali najmłodsze klasy, Amelia Śmiech i julia Bielowicka klasy 3-4, a Adam Kosmulski i Karol Koszorz grupę najstarszą. [end]Celem konkursu było upowszechnienie twórczości polskich poetów, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży polonijnej. Konkurs adresowany był do uczniów szkół polonijnych na terenie Republiki Irlandii. Ostatecznie aż szesnaście szkół wzięło udział w konkursie, w tym sześćdziesięcioro uczniów. Wśród laureatów konkursu, zajmując drugie miejsce, znalazła się nasza uczennica Maja Szymczak z bardzo smacznym wierszem „Zapach czekolady” Danuty Wawiłow. Pozostali uczetnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Nagrody zostały ufundowane przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Dublinie. Jesteśmy bardzo dumni z naszej młodzieży, która godnie reprezentowała naszą szkołę! Serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka