Wybory do szkolnego Parlamentu

W minioną sobotę mieliśmy niezwykłą przyjemność zaprezentować na forum szkoły kandydatów do Parlamentu Szkoły SEN. Punktualnie o 13.300 hol główny szkoły irlandzkiej wypełnił się audytorium uczniowskim zebranym by wysłuchać programów wyborczych naszych szanownych kandydatów. Każdy kandydat miał 60 sekund na prezentację swojego programu. Obietnice wyborcze spotkały się z wielkim uznaniem słuchaczy, szczególnie postulat „szczęśliwego numerka”. [end]Na koniec publiczność mogła zadawać pytania. Atmosfera była nad wyraz poważna i pokazała jak dojrzała „politycznie” jest nasza uczniowska brać (choć elemetów humorystycznych oczywiście nie brakowało). Wybory już w następną sobotę. Wierzymy, że nasza szanowna młodzież dokona słusznego wyboru i wybierze reprezentatów, którzy będą godnie sparwować swój urząd w szkolnym parlamencie. A kandydatom gratulujemy pomysłowości i odwagi!

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów