Dzień Niepodległości w Szkole SEN

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.To również bardzo ważne święto w naszej szkole, uczymy naszych uczniów, że rocznica ta jest niewykle ważną data w historii Polski, a uroczyste świętowanie czymś bardzo ważnym w kształtowaniu tożsamości młodego Polaka, małego patrioty mieszkającego poza granicami kraju. [end]Dzisiejsze obchody zbudowane zostały wokół scenariusza projektu „Za co kocham Polskę”. Wychowawcy wraz z uczniami przygotwywali prezentacje, filmiki, prace plastyczne, które w niezwykle pomysłowy i wzruszający sposób odpowiadały na postawione pytanie. Wszystkie projekty zostały zaprezentowane właśnie dzisiaj, w sali wypełnionej po brzegi uczniami i nauczycielami ubranymi w narodowe barwy, zaopatrzonymi we flagi, koszulki z godłem Polski i szaliki z napisem Polska. Hymn Polski odśpiewany przez blisko 600 gardeł to bardzo wzruszająca chwila. Obejrzyjcie zdjęcia, które mamy nadzieję oddają cudownie radosną atmosferę dzisiejszych obchodów!Niech żyje Polska niepodległa!

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty