Dzień Niepodległości w Szkole SEN

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.To również bardzo ważne święto w naszej szkole, uczymy naszych uczniów, że rocznica ta jest niewykle ważną data w historii Polski, a uroczyste świętowanie czymś bardzo ważnym w kształtowaniu tożsamości młodego Polaka, małego patrioty mieszkającego poza granicami kraju. [end]Dzisiejsze obchody zbudowane zostały wokół scenariusza projektu „Za co kocham Polskę”. Wychowawcy wraz z uczniami przygotwywali prezentacje, filmiki, prace plastyczne, które w niezwykle pomysłowy i wzruszający sposób odpowiadały na postawione pytanie. Wszystkie projekty zostały zaprezentowane właśnie dzisiaj, w sali wypełnionej po brzegi uczniami i nauczycielami ubranymi w narodowe barwy, zaopatrzonymi we flagi, koszulki z godłem Polski i szaliki z napisem Polska. Hymn Polski odśpiewany przez blisko 600 gardeł to bardzo wzruszająca chwila. Obejrzyjcie zdjęcia, które mamy nadzieję oddają cudownie radosną atmosferę dzisiejszych obchodów!Niech żyje Polska niepodległa!

RUR w klasach drugich i trzecich

Uczniowie klas drugich i trzecich po raz kolejny wzięli udział w warsztatach w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Poznanie zasad pierwszej pomocy to dopiero początek. Kluczowym elementem jest

XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

350 testów, 36 artystów, ponad 120 sportowców, 5 szkół i wspaniała atmosfera – tego doświadczyliśmy podczas XIII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii, która odbyła się w minioną sobotę. Patronem i