Dzień Niepodległości w Szkole SEN

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.To również bardzo ważne święto w naszej szkole, uczymy naszych uczniów, że rocznica ta jest niewykle ważną data w historii Polski, a uroczyste świętowanie czymś bardzo ważnym w kształtowaniu tożsamości młodego Polaka, małego patrioty mieszkającego poza granicami kraju. [end]Dzisiejsze obchody zbudowane zostały wokół scenariusza projektu „Za co kocham Polskę”. Wychowawcy wraz z uczniami przygotwywali prezentacje, filmiki, prace plastyczne, które w niezwykle pomysłowy i wzruszający sposób odpowiadały na postawione pytanie. Wszystkie projekty zostały zaprezentowane właśnie dzisiaj, w sali wypełnionej po brzegi uczniami i nauczycielami ubranymi w narodowe barwy, zaopatrzonymi we flagi, koszulki z godłem Polski i szaliki z napisem Polska. Hymn Polski odśpiewany przez blisko 600 gardeł to bardzo wzruszająca chwila. Obejrzyjcie zdjęcia, które mamy nadzieję oddają cudownie radosną atmosferę dzisiejszych obchodów!Niech żyje Polska niepodległa!

Karol Koszorz – nasz poeta

Chwalimy się naszym niezwykle utalentowanym uczniem, szkolnym poetą i człowiekiem Renesansu – Karolem Koszorzem! Wywiad z nim ukazał się w Magazyn MIR, a przeprowadziła go Magdalena Marciak, nasza polonistka. Polecamy

Mikołajki

Mikołaj zawitał i do naszej szkoły! I jak to Mikołaj, nie przybył z pustymi rękoma, o nie, lecz z workami pełnymi prezentów dla naszych małych i dużych uczniów. Każdy kto