Fakultety w Polskiej Szkole SEN

Basen, Klub szalonego naukowca, Taniec, Plastyka, Gazeta, to tylko niektóre z fakultetów jakie oferuje nasza szkoła uczniom Szkoły SEN. Zajęcia fakultatywne odbywają się po godzinie 14:30 i trwają do godziny 16:00. W tym roku liczba uczniów zwiększyła się do 600, więc i liczba dzieci uczęszczających na fakultety również wzrosła. Dla wszystkich zainteresowanych jak wyglądają zajęcia fakultatywne od kuchni prezentujemy ich listę, opis oraz materiał foto. Miłego odbioru:)[end]Sztuka, plastyka – prowadząca niezastąpiona Marzena Jarosz. Na zajęcia uczęszcza cotygodniowo około 20 dzieci w przedziale wiekowym od zerówki do pierwszej klasy. Zajęcia odbywają się w budynku szkoły muzłumańskiej. Sztuka, plastyka – młodzi artyści plastycy uczący się w szkole irlandzkiej pod wodzą Małgorzaty Borkowskiej zdobywają kolejne stopnie wtajemniczenia w dziedzinie sztuk plastycznych. Grupa liczy trzydzieści jeden osób w przedziale wiekowym powyżej pierwszej klasy. Teatr i Muzyka – zajęcia w szkole muzłumańskiej dla uczniów w przedziale wiekowym od pierwszej klasy wzwyż. Prowadząca Justyna Kosmulska z ogomnym zapałem prowadzi co sobotę grupę 22 uczniów wprost ku wyżynom sławy i bogactwa. Taniec – w grupie tanecznej złożonej z dwudziestu pięciu uczniów szkoły irlandzkiej napewno kształcą się przyszłe gwiazdy estrady. O to żeby się tak stało dba niezastąpiona Martyna Borkowska, instruktorka tańca. Taniec – w szkole muzłumańskiej odbywają się również zajęcia taneczne dla najmłodszej grupy dzieci z klas 0-1. Prowadząca pełna energii Joanna Drążewska ma pod swoją pieczą dwudziestu tancerzy. Gazeta SEN – przyszłych szalonych dziennikarzy w liczbie 8 osób w przedziale wiekowym powyżej klasy pierwszej prowadzą wspólnie Marianna Brzozowska i Joanna Prusak. Owocem ich pracy jest Gazetka Szkolna.Basen – najbardziej wysportowany prowadzący Rafał Gruszczyński co sobotę uczy dzwudziestu czterech wielbicieli wody podczas kursu nauki pływania. Kurs trwa 10 tygodni i cieszy się ogromnym powodzeniem i niesłabnącym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Piłka nożna – sport który zdominował naszą szkołę gromadzi największą liczbę chętnych, bo aż 70 osób! Czterech super-trenerów Tomasz Bastkowski, Adam Zdebiak, Pan Daniel i Dominik Merkun w każdą sobotę bez względu na pogodę szkolą przyszłych Messich w czterech grupach wiekowych, klasy 0-1 (trampkarze), 2-3, 3 – Gimnazjum. Naszą chlubą są aż trzy piłkarki!Szalony Naukowiec (klasy 0-3) grupa trzynastu szalonych naukowców prowadzona przez niezastąpiony duet Ewelinę Matusiak i Weronikę – Butrym Nikadon. Zajęcia odbywają się w szkole irlandzkiej. Szalony naukowiec (klasy 4 – wzwyż) – równie szalone zajęcia dla starszych i równie szalonych naukowców w liczbie pięciu. Zajęcia odbywają się w szkole irlandzkiej. Kuźnia Talentów – miejsce dla naszych uczniów, którzy chcieliby się dłużej pouczyć;) Liczba uzależniona od intensywności pracy na lekcji oraz odrobionej pracy domowej. Prowadzące: Irena Powęska (klasy 1-3), Joannna Włodarska-Garczarek (klasy 4-6), Magdalena Sochaj (szkoła muzułmańska). Warsztaty logopedyczne – prowadząca Aleksandra Mosiądz. Warsztaty fotograficzne dla rodziców – prowadząca Joanna Prusak. Język angielski dla rodziców – prowdzące: Katarzyna Zakopiec i Agnieszka Matys. Harcerstwo – na terenie Szkoły SEN odbywają się zbiórki Harcerzy. 3 grupy liczą blisko 80 uczestników, którzy dzielnie stawiają się na wezwania swoich drużynowych: (Zuchy) Beaty Westfal, Anny Perdjon, Rafała Dobosza, (Skrzaty) Kasi Wezner, Bartłomieja Pilarczyka, (Harcerze) Ani Jaros, Bartłomieja Fiszera, Grzegorza Borysa. Czuwaj!Kurs żeglarski – prowadzący: Druh Marcin Wilk, Druh Aleksander Kyc. Liczba uczestników: 20 osób w przedziale wiekowym powyżej czternastu lat.

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła