Rok szkolny 2014/2015 oficjalnie ogłaszamy zakończonym!

Ostatnia sobota czerwca należała zapewne do najbardziej wyczekiwanych przez naszych uczniów. Zakończenie roku! Tak, wszystko co dobre się kończy i ten rok szkolny, określany najlepszym w dotychczasowej historii Szkoły SEN, też się zakończył. Oficjalne wręczenie dyplomów i świadectw najlepszym uczniom, dyplomów dla uczestników Parady św. Patryka, wyróżnionych i uhonorowanych rodziców miała miejsce na naszej ulubionej scenie w sali gimnastycznej przy Navan Road.[end]Scenie, która w tym roku była świadkiem wielu fascynujących wydarzeń. Mamy za sobą naprawdę pracowity rok obfitujący w IV Olimpiadę Szkół Polonijnych w Irlandii, Turniej „Razem przez sport-3”, który połączony był z Festiwalem PolskaEire 2015, a poprzedzony fantastyczną akcją Kick off. Świetnie bawiliśmy się na Dniu otwartym, balach karnawałowych, zielonych szkołach, Paradzie św. Patryka.Świętowaliśmy w gronie rodziców obchody 5-lecia naszej Szkoły podczas balu walentynkowego. Odwiedzili nas wspaniali goście; minister Aodhán Ó Ríordáin, pisarze Michał Rusinek i Liliana Bardijewska, nieżyjący już niestety Robert Leszczyński. Co roku podnosimy poprzeczkę, więc następny rok na pewno będzie jeszcze bardziej fascynujący. Już nie możemy się doczekać przygód, jakie na nas czekają począwszy od września. Tymczasem cieszymy się wielce zasłużonymi wakacjami, czego życzymy i naszym wspaniałym uczniom i ich rodzicom. Bawcie się dobrze i widzimy się we wrześniu!!!

Publikacja „Polonijnym szlakiem”

Polonijnych z Irlandii. Wręczenie tomików autorom odbyło się w ubiegłą sobotę na sali teatralnej, w obecności wszystkich uczniów szkoły New Cross College. W tomiku poezji „Polonijnym szlakiem” znalazły się wiersze

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego