Dzień otwarty 2015

W sobotę 30 maja 2015 w godzinach 9.30 – 16.00 na terenach Centrum Sportowego Deaf Village, miało miejsce spektakularne wydarzenie – Dzień Otwarty Polskiej Szkoły SEN połączony z wielkim Festynem Familijnym z okazji Dnia Dziecka i Otwartym Turniejem Piłki Nożnej i Otwartymi Mistrzostwami w Pływaniu. Atrakcji przewidzianych na ten dzień było co niemiara! W zasadzie można zapytać – czego to nie było? Od najwcześniejszych godzin porannych scena na sali gimnastycznej zdominowana była przez artystów – na pierwszy ogień poszli panowie z zespołu śpiewającego szanty. [end]Dzieciaki bardzo szybko dały się wciągnąć w zabawę z powtarzaniem refrenów i kołysaniem się w rytm wyśpiewywanych przyśpiewek „morskich wilków”. O godzinie 12.00 na scenie pojawili się młodzi – zdolni – debiutujący, najlepsi z najlepszych artyści, którzy walczyli o laur zwycięzstwa w show „Mam talent”. Tuż po popisach scenicznych naszych wspaniałych młodocianych nastąpiła prapremiera spektaklu „Bazyliszek” w wykonaniu kadry i uczniów Polskiej Szkoły SEN. Jako całkowicie niezależni i bezstronni krytycy teatralni musimy ogłosić pełen sukces sztuki! Wspaniała gra aktorska, choreografia, scenografia i atmosfera wzbudziała nasz zachwyt i uznanie. Podobnego zdania byli nasi milusińscy, którzy jako widownia spisali się równie dobrze. Była premiera teatralna, była również i filmowa. Podczas Dnia otwartego, mianowicie po raz pierwszy publiczność mogła zobaczyć film z Parady św. Patryka! Nasi uczniowie już od 4 lat dzielnie biorą udział w tym wspaniałym wydarzeniu. W tym roku zostało to uwiecznione kamerą i zaprezentowane właśnie w ten szczególny dzień.Sala gimnastyczna stała się nie tylko centrum wystepów artystycznych, premier, ale również kilku wielce interesujących wystaw – „Nauczyciel też dziecko” wystawa zdjęć połączona z zabawą w podpisanie właściwym imieniem i nazwiskiem fotografii prezentujących naszych drogich nauczycieli w czasach swej „młodości szkolnej”. Ponadto na ścianach sali mogliśmy podziwiać pojekty przygotowane przez naszych uczniów z okazji pięciolecia Szkoły SEN oraz wystawę harcerzy. Tereny zielone otaczające estradę Szkoły SEN przygotowano tak, by każdy, absolutnie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Największą popularnością cieszyły się dwa zamki typu bouncy castle. Podskokom i fikołkom nie było końca. Tej uciesze oddawały się wszystkie dzieciaki – te małe i te duże, i szkoda tylko, że rodzice mogli jedynie zazdrosnym okiem popatrzeć…Z cyklu dla każdego coś miłego – każde dziecko mogło także odpalić naszą „specjalną” rakietę, pomalować sobie twarz w dowolnie wybrany wzór, rzucić piłeczkami w stos puszek coca coli, strzelić gola do bramki i przy okazji sprawdzić siłę uderzenia, lub po prostu wydać pare Euro na pyszne słodycze!Dla sportowców zorganizowano Otwarty Turniej Piłki Nożnej i Otwarte Mistrzostwa w Pływaniu. Niewątpliwą atrakcją dla starszej publiczności na pewno były stoiska kulinarne, kawiarenko- cukiernia czy bez wątpienia księgarnia. Dla wszystkich zgromadzonych – małych, dużych i średnich zorganizowano loterię, w której można było wygrać mnóstwo cennych zdobyczy i tę jedną główną, wymarzoną – iPhone 5s. Na terenach zielonych nie zabrakło miasteczka harcerskiego, gabinetu logopedycznego i psychologicznego, przedstawicieli polskiej apteki. W budynku szkoły irlandzkiej każdy kto myśli o powrocie do Polski mógł się spotkać z Aleksandrą Mościcką –rekruterką i doradcą personalnym oraz Kingą Białek, psycholożką i trenerką międzykulturową w ramach programu „(Z) Powrotem w Polsce”. Dziękujemy wszystkim tak licznie przybyłym za wyśmienicie spędzony wspólnie czas. Naszym ucniom za ciężką pracę przez cały rok w przygotowaniu licznych projektów, występów artystycznych, popisów sportowych. Życzymy sobie, aby każda sobota roku szkolnego wypełniona była tyloma uśmiechami!

Program „Ratujemy i Uczymy Ratować”

W ubiegłą sobotę w klasach 2 odbyła się inauguracja programu Dublin WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Program działa w Irlandii już od kilku lat i pomógł przeszkolić wielu młodych ludzi

Wiosna w nauczaniu zintegrowanym

Do nauczania zintegrowanego zawitała wiosna! Ciepłe powietrze przywiało wiele kreatywnych lekcji, zadań i ćwiczeń do naszych najmłodszych klas. W klasie 0 junior dzieci poznały czym jest kosmos, a klasy 3