Czerwony Kapturek w wykonaniu klasy 4a

Dużo się dzieje ostatnimi czasy w naszej szkole: parady, turnieje, spotkania autorskie, przerwy świąteczne. A w międzyczasie odbyło się też szkolne przedstawienie. By pozostał po nim jakiś ślad, zamieszczamy dość krytyczną, ale i życzliwą recenzję pióra Adama Kosmulskiego z kl.4a. Recenzja Przedstawienia “Czerwony Kapturek” Przedstawienie odbyło się 21 marca 2015 roku o godzinie 12:15 w sali gimnastycznej.[end]Przygotowała je klasa 4A razem z panią Agnieszką Kaliską i panią Justyną Kosmulską. Przygotowania trwały kilka tygodni. Ale dzięki temu wszystko było dopracowane (prawie wszystko): obsada, scenografia, kostiumy, bilety i plakaty. Przedstawienie było na podstawie wersji Czerwonego Kapturka według Jana Brzechwy. Siedziałem w schowanym miejscu, więc nie widziałem wiele, słyszeć też było trudno, bo nie było próby mikrofonowej. Ale wszyscy znali tekst na pamięć, nie licząc narratorów, którzy i tak czytali duże partie tekstu. Były też piosenki, przeważnie zagłuszane przez muzykę gitarową. Lecz najlepsze przedewszystkim były Ania w roli Kapturka i Oliwka w roli wiewiórki: dużo nie mówiła, ale z zaangażowaniem rzucała orzechami. Ania występowała już nie po raz pierwszy. I chyba będzie dobrą aktorką. Podsumowując, przedstawienie wzbudziło dużo emocji: negatywnych, ale i pozytywnych. Nie wiem czy chciałbym je obejrzeć jeszcze raz. Adam Kosmulski Klasa 4a

Inne ciekawe newsy

Moja Mamo, Kocham Cię

Drogie Mamy  Z okazji Waszego święta życzymy Wam dni pełnych miłości, spokoju i radości. Niech każdy uśmiech wraca do Was ze zdwojoną siłą, a dobro, które każdego dnia ofiarowujecie swoim dzieciom,

Najmłodsi uczniowie wyruszyli na wycieczkę!

Nasi najmłodsi uczniowie — od przedszkola po klasę 1 — wyruszyli dziś na wycieczkę! Pogoda dopisuje, a przed nimi dzień pełen przygód i radości. Życzymy im pięknych chwil!   FOTORELACJA

V Olimpiada Ortograficzna „Chyża Sówka”

W ubiegłą sobotę odbył się finał V Olimpiady Ortograficznej „Chyża Sówka” zorganizowany przez Polską Sobotnią Szkołę im. Wisławy Szymborskiej w Greys, pod honorowym patronatem prof. Jerzego Bralczyka oraz dr Lucyny