Liliana Bardijewska i Michał Rusinek, czyli literackie odwiedziny.

Miniona sobota upłynęła w Polskiej Szkole SEN pod znakiem mistrzów literatury dziecięcej. Nasze skromne progi odwiedziła bowiem para fantastycznych pisarzy: Liliana Bardijewska i Michał Rusinek. Pani Liliana to polska autorka słuchowisk, sztuk i utworów prozatorskich dla dzieci, krytyk literacki i teatralny, wydawca literatury dla dzieci i młodzieży.[end]Pan Michał Rusinek, polski literaturoznawca, tłumacz, pisarz, sekretarz Wisławy Szymborskiej, przybył do nas głównie jako autor wierszy dla dzieci – chociażby tak znanej pozycji jak: Jak przeklinać? Poradnik dla dzieci. Spotkanie przebywało w nader luźnej atmosferze odczytywania krótkich fragmentów książek, wierszy, interakcji z uczniami, którzy bardzo chętnie wdawali się w pogawędki z pisarzami. Nie zabrakło ciekawych pytań od naszej najmłodszej publiczności – o początki, o natchnienie, o dzieciństwo, o magię słów, o ulubionych bohaterów, na które goście z uśmiechem chętnie odpowiadali. Na koniec dla wiernych fanów gratka niezwykła- można było zakupić książki naszych gości i zdobyć autograf.

Zakończenie roku szkolnego 2023/24, cz.1

Pożegnań nadszedł czas! Ostatnia sobota wypełniona była zakończeniem roku szkolnego dla klas 3 i 8 szkoły podstawowej i Kursu maturalnego, za którym już tęsknimy! Uroczystości były bardzo barwne i urozmaicone,

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure