Liliana Bardijewska i Michał Rusinek, czyli literackie odwiedziny.

Miniona sobota upłynęła w Polskiej Szkole SEN pod znakiem mistrzów literatury dziecięcej. Nasze skromne progi odwiedziła bowiem para fantastycznych pisarzy: Liliana Bardijewska i Michał Rusinek. Pani Liliana to polska autorka słuchowisk, sztuk i utworów prozatorskich dla dzieci, krytyk literacki i teatralny, wydawca literatury dla dzieci i młodzieży.[end]Pan Michał Rusinek, polski literaturoznawca, tłumacz, pisarz, sekretarz Wisławy Szymborskiej, przybył do nas głównie jako autor wierszy dla dzieci – chociażby tak znanej pozycji jak: Jak przeklinać? Poradnik dla dzieci. Spotkanie przebywało w nader luźnej atmosferze odczytywania krótkich fragmentów książek, wierszy, interakcji z uczniami, którzy bardzo chętnie wdawali się w pogawędki z pisarzami. Nie zabrakło ciekawych pytań od naszej najmłodszej publiczności – o początki, o natchnienie, o dzieciństwo, o magię słów, o ulubionych bohaterów, na które goście z uśmiechem chętnie odpowiadali. Na koniec dla wiernych fanów gratka niezwykła- można było zakupić książki naszych gości i zdobyć autograf.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a