`Razem przez sport – edycja 3` już 21 marca!

Wszystkich entuzjastów piłki nożnej, kibiców oraz piłkarzy amatorów zapraszamy do udziału w turniej piłkarskim „Razem przez sport – 3 edycja”, którego organizacja przewidziana jest w Dublinie w dniu 21 marca 2015 r (sobota) godz. 10.00 – 16.00 w centrum sportowym – Deaf Village Sports Centre, Navan Road, Dublin 7.[end]Impreza jest organizowana dla uświetnienia meczu eliminacji do Mistrzostw Europy – UEFA France 2016 Irlandia-Polska, który zostanie rozegrany tydzień później również w Dublinie. Razem z turniejem odbędzie się Festiwal Polska – Eire. Turniej i Festiwal są kontynuacją jakże udanych, poprzednich edycji. Pierwsze dwie imprezy zakończyły się olbrzymim sukcesem sportowym i organizacyjnym i dlatego też w tegorocznej edycji wezmą udział nie tylko przedstawiciele szkół polskich, lecz także ekipy z zaprzyjaźnionych drużyn irlandzkich, polskich – amatorskich i podwórkowych.Organizatorzy zapewniają: obiekty sportowe; boiska trawiaste i ze sztuczną nawierzchnią; szatnie dla wszystkich uczestników; znaczniki dla piłkarzy – można używać własnych strojów drużynowych; piłki do gry; sędziów; dostęp do taniej małej gastronomii (grill, sklepik, kawiarenka) w ciągu całego dnia i czasu trwania zawodów; 300 miejsc parkingowych; opiekę lekarza i ratowników medycznych; toalety.Na uczestników i zwycięskie drużyny czekają niezwykle atrakcyjne nagrody. Medale, puchary, statuetki oraz pakiety piłkarskie (oryginalne koszulki, piłki, plecaki, bidony).Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ambasady RP w Dublinie, a współorganizatorem turnieju jest Polska Szkoła SEN w Dublinie.Partnerem imprezy jest FAI – Irlandzka Federacja Piłki Nożnej. Federacja Piłki Nożnej Republiki Irlandii, która zapewnia udział w imprezie irlandzkich drużyn dziecięcych i młodzieżowych. FAI przygotuje też i wystawi platformy oraz stoiska, gdzie będą takie atrakcje jak: piłka nożna, rugby, krykiet, boks, szermierka, stacja rzutów karnych, gry, konkursy, zabawy z atrakcyjnymi nagrodami.Przewidywana liczba uczestników, gości i widzów to rekordowe 2 000! Turniej odbędzie się w 4 kategoriach wiekowych: Orliki – 7-9 lat; Trampkarze – 10-12 lat; Juniorzy – 13-18 lat; Seniorzy – osoby dorosłe. Drużyny w każdej kategorii liczą maksymalnie 10 zawodników. Na boisku występuje 5 graczy (4 w polu + 1 bramkarz), zmiany hokejowe, bez ograniczeń. Organizacja turnieju i czas rozgrywania spotkań oraz szczegółowe przepisy uzależnione są od ilości zgłoszonych drużyn i zostaną przekazane mailowo wszystkim drużynom nie później niż na 14 dni przed rozpoczęciem imprezy.Drużyny zainteresowanie udziałem w turnieju proszę o zgłaszanie się do 5 marca 2015 drogą mailową lub telefoniczną na: tomasz.bastkowski@szkolasen.com, tel. 0 879 525 462Udział w turnieju jest bezpłatny!Zachęcamy wszystkich entuzjastów piłki nożnej do przyłączenia się do wspólnej zabawy!

Wielkanoc folklorem malowana

Wielkanoc to czas nie tylko religijnych refleksji, ale także radości, twórczej zabawy i wspólnoty. W naszej szkole, jak co roku, uczniowie i nauczyciele przygotowali wyjątkowe przedstawienie, które nie tylko celebruje