Festiwal PolskaÉire 2015 wystartował!

Oficjalne rozpoczęcie miało miejsce 24 lutego o godz. 11.00 na stadionie Aviva w Dublinie i dokonał go Minister ds Nowych Wspólnot, Kultury i Równości Aodhán Ó Ríordáin, a towarzyszyli mu Pełniący Funkcję Ambasadora RP Piotr Rakowski oraz Dyrektor Naczelny Irlandzkiej Federacji Piłki Nożnej John Delaney.[end]Uczniowie naszej szkoły byli obecni podczas oficjalnego otwarcia Fesiwalu, co zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach oraz krótkiej relacji video [link]. Festiwal rozpocznie się 21 marca i zostanie zakończony meczem Polska – Irlandia 29 marca. Czeka nas aż 150 różnych wydarzeń związanych z Festiwalem. Imprezę wspiera Dublin City Council, a także wiele polskich organizacji, w tym bardzo aktywnie Polska Szkoła SEN, społeczności i grup sportowych z całej Irlandii.

Karol Koszorz – nasz poeta

Chwalimy się naszym niezwykle utalentowanym uczniem, szkolnym poetą i człowiekiem Renesansu – Karolem Koszorzem! Wywiad z nim ukazał się w Magazyn MIR, a przeprowadziła go Magdalena Marciak, nasza polonistka. Polecamy

Mikołajki

Mikołaj zawitał i do naszej szkoły! I jak to Mikołaj, nie przybył z pustymi rękoma, o nie, lecz z workami pełnymi prezentów dla naszych małych i dużych uczniów. Każdy kto