Festiwal PolskaÉire 2015 wystartował!

Oficjalne rozpoczęcie miało miejsce 24 lutego o godz. 11.00 na stadionie Aviva w Dublinie i dokonał go Minister ds Nowych Wspólnot, Kultury i Równości Aodhán Ó Ríordáin, a towarzyszyli mu Pełniący Funkcję Ambasadora RP Piotr Rakowski oraz Dyrektor Naczelny Irlandzkiej Federacji Piłki Nożnej John Delaney.[end]Uczniowie naszej szkoły byli obecni podczas oficjalnego otwarcia Fesiwalu, co zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach oraz krótkiej relacji video [link]. Festiwal rozpocznie się 21 marca i zostanie zakończony meczem Polska – Irlandia 29 marca. Czeka nas aż 150 różnych wydarzeń związanych z Festiwalem. Imprezę wspiera Dublin City Council, a także wiele polskich organizacji, w tym bardzo aktywnie Polska Szkoła SEN, społeczności i grup sportowych z całej Irlandii.

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka