Kick off

W minioną sobotę uczniowie klas 4-6 oraz gimnazjum rozegrali swoje pierwsze mecze pod okiem trenerów z Football Associacion of Ireland (FAI). Poniżej dokładna relacja z szkolnych boisk naszych dzinnikarzy z gazetki szkolnej „Byle do przerwy”:Polska Szkola Sen w akcji!![end]Razem z Football Association of Ireland rozpoczęlismy naszą 6 – tygodniową przygodę z językiem polskim i piłką nożną. Klasy 4-6 i gimnazjum poszły na pierwszy ogień. Czterech trenerów z Football Association of Ireland podzielili uczniów na kilka drużyn według wieku, wręczyli kolorowe koszulki i rozpoczęła się zabawa, a dokładnie zacięta rywalizacja między drużynami. Każda grupa rozegrała kilka meczów i wzięła udział w innych zabaw.Trenerzy byli żywo zainteresowani wymową kilku zwrotów po polsku, np. „cześć”, „do widzenia” czy „faul”. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do szkoły!

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka