Kick off

W minioną sobotę uczniowie klas 4-6 oraz gimnazjum rozegrali swoje pierwsze mecze pod okiem trenerów z Football Associacion of Ireland (FAI). Poniżej dokładna relacja z szkolnych boisk naszych dzinnikarzy z gazetki szkolnej „Byle do przerwy”:Polska Szkola Sen w akcji!![end]Razem z Football Association of Ireland rozpoczęlismy naszą 6 – tygodniową przygodę z językiem polskim i piłką nożną. Klasy 4-6 i gimnazjum poszły na pierwszy ogień. Czterech trenerów z Football Association of Ireland podzielili uczniów na kilka drużyn według wieku, wręczyli kolorowe koszulki i rozpoczęła się zabawa, a dokładnie zacięta rywalizacja między drużynami. Każda grupa rozegrała kilka meczów i wzięła udział w innych zabaw.Trenerzy byli żywo zainteresowani wymową kilku zwrotów po polsku, np. „cześć”, „do widzenia” czy „faul”. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do szkoły!

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów