Kick off

W minioną sobotę uczniowie klas 4-6 oraz gimnazjum rozegrali swoje pierwsze mecze pod okiem trenerów z Football Associacion of Ireland (FAI). Poniżej dokładna relacja z szkolnych boisk naszych dzinnikarzy z gazetki szkolnej „Byle do przerwy”:Polska Szkola Sen w akcji!![end]Razem z Football Association of Ireland rozpoczęlismy naszą 6 – tygodniową przygodę z językiem polskim i piłką nożną. Klasy 4-6 i gimnazjum poszły na pierwszy ogień. Czterech trenerów z Football Association of Ireland podzielili uczniów na kilka drużyn według wieku, wręczyli kolorowe koszulki i rozpoczęła się zabawa, a dokładnie zacięta rywalizacja między drużynami. Każda grupa rozegrała kilka meczów i wzięła udział w innych zabaw.Trenerzy byli żywo zainteresowani wymową kilku zwrotów po polsku, np. „cześć”, „do widzenia” czy „faul”. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do szkoły!

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a