Kick off

W minioną sobotę uczniowie klas 4-6 oraz gimnazjum rozegrali swoje pierwsze mecze pod okiem trenerów z Football Associacion of Ireland (FAI). Poniżej dokładna relacja z szkolnych boisk naszych dzinnikarzy z gazetki szkolnej „Byle do przerwy”:Polska Szkola Sen w akcji!![end]Razem z Football Association of Ireland rozpoczęlismy naszą 6 – tygodniową przygodę z językiem polskim i piłką nożną. Klasy 4-6 i gimnazjum poszły na pierwszy ogień. Czterech trenerów z Football Association of Ireland podzielili uczniów na kilka drużyn według wieku, wręczyli kolorowe koszulki i rozpoczęła się zabawa, a dokładnie zacięta rywalizacja między drużynami. Każda grupa rozegrała kilka meczów i wzięła udział w innych zabaw.Trenerzy byli żywo zainteresowani wymową kilku zwrotów po polsku, np. „cześć”, „do widzenia” czy „faul”. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do szkoły!

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!