Pidżama Party – bal dla szótej klasy i gimnazjum.

Karnawał czas zakończyć! Jako ostatni bawili się uczniowie klasy szóstej i gimnazjum. Jak było? Wyśmienicie. Dla ośmielenia naszych `starszaków` prowadzące bal: Justyna Kosmulska, Martyna Borkowska i Jowita Peroń zaprosiły uczniów do rozprostowania kości i tańczenia układów tanecznych, zumby i freestyle`a. Największym jednak zainteresowaniem młodzież nasza zapałała do konkursów. Pierwszy konkurs polegał na ułożeniu krótkiej piosenki na temat `Nie będę tańczył`. [end]Odważni przedstawiciele i przedstawicielki grup zaprezentowali swoją wesołą twórczość przed współbiesiadnikami, nie obyło się bez śmiechu i wielkiego aplauzu dla odważnych muzyków. Najwięcej emocji wzbudził jednak turniej na rozpoznanie utworu muzycznego, walka była naprawdę zacięta. Wygrała grupa: rzygające tęczą (za nazwę redakcja nie ponosi odpowiedzialności). Rywalizacja na najlepszą mumię również rozbawiła naszą młodzież, a co najważniejsze wyzwoliła wielkie pokłady kreatywności. Jak to na każdej pidżamowej zabawie bywa nie obyło się bez walki na poduszki! Na zakończenie, już tradycyjnie, wręczono korony dla najlepiej tańczących i przebranych `balowiczów`.

RUR w klasach drugich i trzecich

Uczniowie klas drugich i trzecich po raz kolejny wzięli udział w warsztatach w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Poznanie zasad pierwszej pomocy to dopiero początek. Kluczowym elementem jest

XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

350 testów, 36 artystów, ponad 120 sportowców, 5 szkół i wspaniała atmosfera – tego doświadczyliśmy podczas XIII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii, która odbyła się w minioną sobotę. Patronem i