Niech żyje bal…! Piraci na pokład!

Dawno dawno temu, na szerokich morzach sennnego morza dryfowala łajba z piratami na pokładzie… Tak mogłaby zaczynać się opowieść o minionej sobocie w Polskiej Szkole SEN, która niewątpliwie należała, a może lepiej byłoby powiedzieć, została przejęta przez niezwykle groźnych piratów, którzy przybyli do portu Dublin i opanowali… salę taneczną. [end]Piękne piratki i silni piraci klas drugich i trzecich wyciskali ostatnie poty w wyczerpujących tańcach, konkursach i zabawach. Zabawę poprowadziła Justyna Kosmulska a raczej Grace O’Malley – królowa irlandzkich piratów i irlandzkich serc, której towarzyszyły dzielne pomocnice -piratki. Jak na prawdziwy bal przystało było mnóstwo tańców i huańców. Z głośników płynęły szanty, muzyka irlandzka, największe przeboje a nawet „Ona tańczy dla mnie”…Dla tych, którzy poczuli się mocno wyczerpani i spragnieni przygotowano konkurs na najszybsze wypicie rumu, prawdziwie pirackiego napoju. Konkurencja była naprawdę zażarta. Były też konkursy sprawnościowe i zręcznościowe, no i oczywiście nie mogło zabraknąć konkursu na przeciąganie liny!Na zakończenie balu niezależne jury w postaci rodziców wybrało Kapitana i Kapitankę balu. Co to był za bal!

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a