Niech żyje bal…! Piraci na pokład!

Dawno dawno temu, na szerokich morzach sennnego morza dryfowala łajba z piratami na pokładzie… Tak mogłaby zaczynać się opowieść o minionej sobocie w Polskiej Szkole SEN, która niewątpliwie należała, a może lepiej byłoby powiedzieć, została przejęta przez niezwykle groźnych piratów, którzy przybyli do portu Dublin i opanowali… salę taneczną. [end]Piękne piratki i silni piraci klas drugich i trzecich wyciskali ostatnie poty w wyczerpujących tańcach, konkursach i zabawach. Zabawę poprowadziła Justyna Kosmulska a raczej Grace O’Malley – królowa irlandzkich piratów i irlandzkich serc, której towarzyszyły dzielne pomocnice -piratki. Jak na prawdziwy bal przystało było mnóstwo tańców i huańców. Z głośników płynęły szanty, muzyka irlandzka, największe przeboje a nawet „Ona tańczy dla mnie”…Dla tych, którzy poczuli się mocno wyczerpani i spragnieni przygotowano konkurs na najszybsze wypicie rumu, prawdziwie pirackiego napoju. Konkurencja była naprawdę zażarta. Były też konkursy sprawnościowe i zręcznościowe, no i oczywiście nie mogło zabraknąć konkursu na przeciąganie liny!Na zakończenie balu niezależne jury w postaci rodziców wybrało Kapitana i Kapitankę balu. Co to był za bal!

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka