Niech żyje bal…!

Sobota 17 stycznia w Polskiej Szkole SEN upłynęła pod znakiem wspaniałego balu, który dedykowany był najmłodszym uczniom naszej szkoły. Tańce i hulańce przygotowała nasza wspaniała Małgorzata Stencel, która wystąpiła w kostiumie Anny, bohaterki bajki „Kraina lodu”. Częścią artystyczną zawiadywała niezawodna Justyna Kosmulska przebrana za Elsę i utalentowana Martyna Borkowska w pomysłowym kostiumie Olafa.[end]Motywem przewodnim balu, jak łatwo się domyślić była bajka „Kraina lodu”. Okrzykami i tańcem dzieciaki przywitały wszystkie Anny, Elsy i Olafów (nie wiedzieć czemu na sali zabrakło Svena), kostiumy te zdominowały naszą szkolną salę balową. Równie głośnymi okrzykami przywitaliśmy pozostałe postaci: królewny, księżniczki, kibiców, żołnierzy, motyle, wróżki…i długo by jeszcze wymieniać. Był nawet jeden policjant!Jak to na balu bywa nie mogło zabraknąć oczywiście tańców. Dzieciaki odtańczyły wszystkie przeboje muzyki tanecznej; była Macarena, Kalimera, Zumba, Asereje a nawet Wiosenny Wygibas. Muzycznym gwoździem programu były bez dwóch zdań piosenki z bajki „Kraina lodu” – „Mam tę moc” i „Ulepimy dziś bałwana”. Odśpiewaliśmy również polskie piosenki o zimie: „Z kopyta kulig rwie” i o wiośnie: „Wiosna ach to ty!”.Cóż to byłby za bal bez konkursów. Panie wychowawczynie wraz z prowadzącymi przeprowadziły konkursy: dmuchania balonów, tańca oraz bajkowy quiz, a zwycięzcy otrzymali pyszne nagrody:)Wszystko co dobre jednak się kiedyś kończy, a naszym (miłym) zakończeniem były wybory Króla i Królowej balu. Wybór był niesamowicie ciężki a jurorzy naprawde sie napracowali by w końcu wybrać Króla – Policjanta i Królową – jednej z Els przybyłych prosto z Krainy Lodu. Nasi koronowani otrzymali piękne korony. A pozostali tancerze tańczyli i tańczyli, aż do samego końca…Wspaniałe zdjęcia otrzymaliśmy od Pana Krzysztofa Stanek i są one do obejrzenia pod linkiem thebestcanvasprints.eu.Możecie również Państwo skorzystać z oferty The Best Canvas Prints i wydrukować zdjęcia w postaci foto obrazów, szczgóły oferty pod linkiem.

Zakończenie roku szkolnego 2023/24, cz.1

Pożegnań nadszedł czas! Ostatnia sobota wypełniona była zakończeniem roku szkolnego dla klas 3 i 8 szkoły podstawowej i Kursu maturalnego, za którym już tęsknimy! Uroczystości były bardzo barwne i urozmaicone,

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure