Dzień Niepodległości w Polskiej Szkole SEN

8 listopada w Polskiej Szkole SEN świętowaliśmy 96 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji odbył się apel, podczas którego uczniowie 5 klasy przedstawili scenkę, w trakcie której przybliżyli wszystkim zgromadzonym uczniom i kadrze nauczycielskiej, czym jest dla Polski odzyskanie niepodległości. [end]Wysłuchaliśmy Pieśni Legionów Piłsudskiego “My Pierwsza Brygada”, a na koniec wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski. W trakcie apelu Dyrektor Szkoły SEN pasował uczniów klasy pierwszej, którzy nie mogli uczestniczyć w oficjalnym pasowaniu.

XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

350 testów, 36 artystów, ponad 120 sportowców, 5 szkół i wspaniała atmosfera – tego doświadczyliśmy podczas XIII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii, która odbyła się w minioną sobotę. Patronem i

Konkursy! Nasi uczniowie triumfują.

Nasi uczniowie po raz kolejny triumfują w kolejnych konkursach!W ubiegłą sobotę w Polska Akademia Wiedzy w Dublinie odbył się konkurs „Mistrz Ortografii”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach wiekowych