Warsztataty “Asertywność nauczyciela polonijnego”.

Jak skutecznie powiedzieć „Nie”? Jak odmówić, żeby obie strony dialogu były zadowolone? Co to jest asertywność i czy można jej się nauczyć? Odpowiedzi na te pytania nauczyciele Polskiej Szkoły SEN poznali w trakcie dwudniowych warsztatów “Asertywność nauczyciela polonijnego” zorganizowanych przez Ośrodek doskonalenia nauczycieli „Wspólnota Polska”, a sfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministerstwa Edukacji Narodowej przeznaczonych na realizację zadania: “Organizowanie w kraju i za granicą doskonalenia zawodowego nauczycieli prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim za granicą. [end]Warsztaty poprowadził Sławomir Prusakowski, psycholog, trener, pracownik akademicki SWPS, doradca, ktory od wielu lat zajmuje się rozwojem osób i organizacji. Tematy, które były poruszane w trakcie warsztatów dotyczyły głównie zagadnień asertywnej postawy, stawiania granic, asertywnego reagowania na krytykę i ogólnego pojęcia asertywności. “Wiedza zdobyta podczas kursu na pewno zostanie wykorzystana w pracy z uczniami Polskiej Szkoły SEN…i w życiu codziennym” – obiecują nasi nauczyciele.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a