Warsztataty “Asertywność nauczyciela polonijnego”.

Jak skutecznie powiedzieć „Nie”? Jak odmówić, żeby obie strony dialogu były zadowolone? Co to jest asertywność i czy można jej się nauczyć? Odpowiedzi na te pytania nauczyciele Polskiej Szkoły SEN poznali w trakcie dwudniowych warsztatów “Asertywność nauczyciela polonijnego” zorganizowanych przez Ośrodek doskonalenia nauczycieli „Wspólnota Polska”, a sfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministerstwa Edukacji Narodowej przeznaczonych na realizację zadania: “Organizowanie w kraju i za granicą doskonalenia zawodowego nauczycieli prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim za granicą. [end]Warsztaty poprowadził Sławomir Prusakowski, psycholog, trener, pracownik akademicki SWPS, doradca, ktory od wielu lat zajmuje się rozwojem osób i organizacji. Tematy, które były poruszane w trakcie warsztatów dotyczyły głównie zagadnień asertywnej postawy, stawiania granic, asertywnego reagowania na krytykę i ogólnego pojęcia asertywności. “Wiedza zdobyta podczas kursu na pewno zostanie wykorzystana w pracy z uczniami Polskiej Szkoły SEN…i w życiu codziennym” – obiecują nasi nauczyciele.

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!