Warsztataty “Asertywność nauczyciela polonijnego”.

Jak skutecznie powiedzieć „Nie”? Jak odmówić, żeby obie strony dialogu były zadowolone? Co to jest asertywność i czy można jej się nauczyć? Odpowiedzi na te pytania nauczyciele Polskiej Szkoły SEN poznali w trakcie dwudniowych warsztatów “Asertywność nauczyciela polonijnego” zorganizowanych przez Ośrodek doskonalenia nauczycieli „Wspólnota Polska”, a sfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministerstwa Edukacji Narodowej przeznaczonych na realizację zadania: “Organizowanie w kraju i za granicą doskonalenia zawodowego nauczycieli prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim za granicą. [end]Warsztaty poprowadził Sławomir Prusakowski, psycholog, trener, pracownik akademicki SWPS, doradca, ktory od wielu lat zajmuje się rozwojem osób i organizacji. Tematy, które były poruszane w trakcie warsztatów dotyczyły głównie zagadnień asertywnej postawy, stawiania granic, asertywnego reagowania na krytykę i ogólnego pojęcia asertywności. “Wiedza zdobyta podczas kursu na pewno zostanie wykorzystana w pracy z uczniami Polskiej Szkoły SEN…i w życiu codziennym” – obiecują nasi nauczyciele.

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty