Igrzyska czas zacząć!

Już w najbliższą sobotę 20 września na terenie obiektów szkoły SEN odbędą się IV Igrzyska Szkół Polonijnych i Międzynarodowych z Irlandii i Irlandii Północnej. Wszystkie drużyny będą konkurować ze sobą w aż dziewiętnastu konkurencjach. Na zwycięzców czekają fantastyczne nagrody i trofea. Wśród konkurencji każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie. Dla miłośników sportu przygotowaliśmy olimpiadę sportową, turniej piłki nożnej, bieg na jedną milę oraz nowość – zawody pływackie. Wielbiciele nauki sprawdzą swoje siły w olimpiadzie naukowej. Każda z olimpiad naukowych będzie miała formę pisemną a ich poziom trudności będzie dostosowany do czterech grup wiekowych: nauczanie zintegrowanie, klasy 4-6, gimnazjum oraz grupa rodzice i nauczyciele. [end]Zawodnicy będą walczyć o tytuł najlepszego m.in. podczas Olimpiady Języka Irlandzkiego, pisząc dyktando, rozwiązując zadania matematyczne w trakcie Olimpiady matematycznej, sprawdzając siebie i swoją wiedzę z zakresu Historii Polski i Świata czy Geografii Polski. W ramach Olimpiady naukowej odbędzie się Olimpiada z wiedzy o Polsce i Irlandii – Thank You Ireland! W ramach której każdy biorący udział będzie musiał popisać się wiedzą z zakresu m.in. znajomości sławnych postaci zarówno z Polski, jak i Irlandii. Prace będą ocenione przez działaczy społecznych – Polaków i Irlandczyków.Było już coś dla ciała, było i dla umysłu. Teraz coś dla duszy – mianowicie olimpiada artystyczna. I tu uczestnicy mogą się wykazać w takich konkurencjach jak: taniec, muzyka, poezja, plastyka, fotografia, film czy recytacja. System punktacji jak co roku jest uczciwy i prowadzący do wyłonienia 3 tytułów mistrzowskich w poszczególnych trzech kategoriach Olimpiad – naukowej, sportowej i artystycznej. Jednak każdy z uczestników walczy o ten najważniejszy tytuł- tytuł mistrzowski, który jest tytułem ponad wszystkie inne tytuły. W Igrzyskach może wziąć udział każdy, kto chce się sprawdzić – indywidualnie czy też drużynowo. Nie czekajcie przybywajcie na tereny obiektów Szkoły SEN przy Navan Road już w najbliższą sobotę, gdzie będą na Was czekać nie tylko konkurencje olimpijskie, ale również wspaniałe atrakcje dla całych rodzin: loterie, gdzie główną nagrodą jest tablet, grill, kawiarenka, księgarnia z polskimi książkami, punkty malucha, malowanie twarzy, gabinet logopedyczny i psychologiczny no i oczywiście, a także przede wszystkim wspaniała zabawa!

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!