Kto wygrał w turnieju scrabble?

Pierwszy Szkolny Turniej Scarabble rozegrany. Emocji było, co niemiara! Najpierw zmierzyli się ze sobą przedstawiciele klas czwartych i piątej. W drugiej turze klasa 6 stanęła w szranki z gimnazjalistami z 1 i 3 klasy.Oto skład osobowy poszczególnych drużyn:[end]Klasa 4a: Martyna Bethge, Oliwia Rumińska, Staś Bastkowski, Filip PytkaKlasa 4b: Malina Strońska, Jakub Demkiewicz, Olaf Krysik, Wiktor LewandowskiKlasa 5: Nadia Gil, Martyna Matys, Jakub Kaliski, Mateusz PiertaszkoKlasa 6: Julia Obszańska, Adrianna Ożga, Szymon Ganczar, Tobiasz Ignaszewski, Klasa 1 gimnazjum: Zuzanna Decowska, Patrycja Krzemień, Maja Leśniczuk, Alicja Prażuch, Paweł Zieliński Klasa 3 gimnazjum: Matylda Gruszewska, Łucja Konecna, Jakub BorkowskiKażdy z graczy starał się jak najlepiej wykorzystać swoje umiejętności językowe i taktyczne. Jedni zbierali na „aspirynę”, by zdobyć 50 punktów za wyłożenie wszystkich swoich liter w jednym ruchu. Inni polowali na ź, ś, ć i inne rzadkie, wysoko punktowane litery i kładli je na premiowanych polach. Byli i tacy, którzy mozolnie, ale konsekwentnie wykładali 2 lub 3-literowki i osiągali całkiem niezłe wyniki.Każdy sposób był dobry, bo każdy punkt się liczył! Ale nie na własny sukces pracowali nasi młodzi scrabbliści, dlatego co chwilę słychać było okrzyki wzajemnego dopingu. Wyniki graczy z poszczególnych klas zsumowaliśmy i znamy już zwycięskie drużyny I Szkolnego Turnieju Scrabble. A ogłosimy je 7 czerwca podczas Dnia Otwartego Szkoły SEN. Jednak już teraz, niezależnie od wyniku, wszystkim naszym scrabblistom należą się ogromne gratulacje!

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka