Kto wygrał w turnieju scrabble?

Pierwszy Szkolny Turniej Scarabble rozegrany. Emocji było, co niemiara! Najpierw zmierzyli się ze sobą przedstawiciele klas czwartych i piątej. W drugiej turze klasa 6 stanęła w szranki z gimnazjalistami z 1 i 3 klasy.Oto skład osobowy poszczególnych drużyn:[end]Klasa 4a: Martyna Bethge, Oliwia Rumińska, Staś Bastkowski, Filip PytkaKlasa 4b: Malina Strońska, Jakub Demkiewicz, Olaf Krysik, Wiktor LewandowskiKlasa 5: Nadia Gil, Martyna Matys, Jakub Kaliski, Mateusz PiertaszkoKlasa 6: Julia Obszańska, Adrianna Ożga, Szymon Ganczar, Tobiasz Ignaszewski, Klasa 1 gimnazjum: Zuzanna Decowska, Patrycja Krzemień, Maja Leśniczuk, Alicja Prażuch, Paweł Zieliński Klasa 3 gimnazjum: Matylda Gruszewska, Łucja Konecna, Jakub BorkowskiKażdy z graczy starał się jak najlepiej wykorzystać swoje umiejętności językowe i taktyczne. Jedni zbierali na „aspirynę”, by zdobyć 50 punktów za wyłożenie wszystkich swoich liter w jednym ruchu. Inni polowali na ź, ś, ć i inne rzadkie, wysoko punktowane litery i kładli je na premiowanych polach. Byli i tacy, którzy mozolnie, ale konsekwentnie wykładali 2 lub 3-literowki i osiągali całkiem niezłe wyniki.Każdy sposób był dobry, bo każdy punkt się liczył! Ale nie na własny sukces pracowali nasi młodzi scrabbliści, dlatego co chwilę słychać było okrzyki wzajemnego dopingu. Wyniki graczy z poszczególnych klas zsumowaliśmy i znamy już zwycięskie drużyny I Szkolnego Turnieju Scrabble. A ogłosimy je 7 czerwca podczas Dnia Otwartego Szkoły SEN. Jednak już teraz, niezależnie od wyniku, wszystkim naszym scrabblistom należą się ogromne gratulacje!

Wielkanoc folklorem malowana

Wielkanoc to czas nie tylko religijnych refleksji, ale także radości, twórczej zabawy i wspólnoty. W naszej szkole, jak co roku, uczniowie i nauczyciele przygotowali wyjątkowe przedstawienie, które nie tylko celebruje