BALE, BALE W KARNAWALE!!!

Bal „Dzień i Noc” (klasy 0-2) rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem piosenki „Serce Szkoły SEN”. Kto nie pamiętał tekstu, włączał się w refrenie i dzielnie pomagał z pokazywaniem. Najgłośniej śpiewały pierwsze klasy! Potem nastąpiło powitanie wszystkich przybyłych wraz z paniami klas oraz prezentacja kostiumów. Kogo tam nie było! W pięknie przystrojonej sali, wypełnionej migającymi laserami, tańczyły księżniczki, piraci, kotki, różowe pantery, Czerwone Kapturki, białe damy, wojownicy Ninja, kibice i piłkarze… [end]Odbył się konkurs na najbardziej białe i najbardziej czarne przebranie (zgodnie z tematem balu), ale przyznane zostały również nagrody zaskoczenia: dla najbardziej polskiego (!) oraz najbardziej błyszczącego stroju. Panie Wychowawczynie także były pięknie przebrane, za co wielkie brawa!Pani Małgosia (siostra Dzień) i pani Justyna (siostra Noc) dzielnie prowadziły bal do znanych szlagierów. Były między innymi „Kaczuszki”, „Macarena”, „Ciotka Klotka”, „Szczotka, pasta”, „Samba de Janeiro”, „Mydło wszystko myje”, „Podajmy sobie ręce”, „Asereje”. Tańce poprzerywane były konkursami: lot na balonie, taniec na gazecie. Pani Małgosia poprowadziła piękny taniec korowodowy „Nie ma granic” oraz taniec grecki. Była oczywiście również przerwa na pączki, picie i chwilę odpoczynku! A po przerwie ze zdwojonym entuzjazmem wszyscy uczestnicy balu prezentowali swoje zdolności taneczne, a najlepsi otrzymali medale! Naprawdę aż miło było patrzeć na kunsztowne kroki i figury taneczne – inwencja twórcza tancerzy dosłownie nie miała granic. Aż żal było kończyć muzykę…Bal „Superherosi kontra Gwiazdy Pop” (klasy 3-4): prowadzące bal pani Justyna (przebrana za Amy Winehouse) oraz pani Martyna (Superwoman) postawiły tym razem na playlistę dla nastolatków! Jeszcze podczas przygotowań do balu, wszyscy przechodzący przez dużą salę szkoły irlandzkiej, bujali biodrami do płynących z głośników dźwięków i już nie mogli się doczekać! Od rozpoczęcia balu aż do zakończenia nie widać było żadnych znudzonych twarzy. Tak tańce, jak i konkursy upłynęły w wesołej, rozbujanej atmosferze. Zabawy: ludzie do ludzi, muzyczne krzesła, to oczywiście klasyka sine qua non. Nie zabrakło również nowości: przeciąganie liny parami klas (medale otrzymały… panie wychowawczynie zwycięskich klas!), przebieranki na czas (dla tych, którzy przebrali się – za siebie ;)), krzesłowe kwadraty (wygrali chłopcy!), zatłoczone kwadraty (wygrały dziewczyny!). Pani Justyna poprowadziła Zumbę do „Gangnam Style” i trzeba przyznać, że absolutnie wszyscy po tym tańcu byli zziajani… Spragnionych i zgłodniałych powitały pączki i woda. Chwila wytchnienia była niezbędna, bo po przerwie znowu czekało na uczestników balu wiele tańców i niespodzianek. Rozbrzmiewały hity międzynarodowe, Beyonce, Lady Gaga, Katy Perry, Rihanna. Nie zabrakło też dźwięków klubowych: Avicii, Martin Garrix (i jego flagowe „Animals”), Daft Punk, Asaf Avidan. Wszyscy zgodnie, długo i namiętnie „szuflowali” do „Party Rock Anthem”, który musiał być puszczony aż dwa razy. Konkurs tańca robotów odbył się do „Destroy the City” AdrenAlin Studio (podaję utwór, bo wiele osób się pytało, kto to wykonuje :)) i został uwieńczony wielkim sukcesem! Bal zakończyło wspólne skakanie, wygłupianie się i bujanie rozentuzjazmowanych balowiczów do „What does the fox say” – i było to naprawdę bombowe zakończenie!!!

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty