Co robimy w SEN w karnawale? Balujemy!

Karnawał w pełni i stąd mamy w naszej Polskiej Szkole SEN w Dublinie bale dla dzieci i dla dorosłych. Wszyscy, którzy bawili na naszych parkietach w poprzednichch sezonach już wiedzą, że Paryż, Wenecja, Rio de Janeiro i remiza strażacka w Grójcu pękają z zazdrości! Jest nas znacznie więcej niż w ubiegłym roku, więc nic dziwnego, że czekają nas dodatkowe bale. W sumie 6 hucznych imprez SEN![end]Balowy rozkład jazdy. Karnawał 2014 zapnijcie pasy i jedziemy!1. Bale przebierańców dla Przedszkola (szkoła muzułmańska) i klas 0-2 (szkoła irlandzka) w dniu 1 lutego 2014 roku.W sobotę 1 lutego w godzinach 12.00 – 14.00 imprezy klas 0-2 i przedszkola. Bal będzie miłą nagrodą dla naszych najmłodszych za ciężki trud nauki, w pierwszym semestrze a zwłaszcza nagrodą za testy kompetencji, które nasi uczniwie klas 1-3 dzielnie pisali w ostatnią sobotę. Ze względu na bal prosimy przebrać dzieci w planowane kostiumy i tak przyozdobionych imprezowiczów przyprowadzić do szkoły. Śmieszne i najbardziej pomysłowe przebrania zostaną nagrodzone.Informacje organizacyjne:- dzieci przynoszą do szkoły śniadanie- prosimy o przygotowanie strojów nie krępujących ruchów dziecka- militarne elementy stroju: szabelki, miecze, pistolety, karabiny, maczety czy maczugi zostawiamy w domu, co pozwoli lepiej się bawić, nie skusi żeby użyć w niecnych celach i mamy też gwarancję, że broń nie zginie- w dniu balu fakultety w godzinach 14.30 – 16.00 odbędą się planowo- szkoła zapewni napoje i pączki dla naszych dzielnych balowiczów2. Bale przebierańców dla klas 3-4 w dniu 15 luty 2014 oraz dla klas 5, 6 i gimnazjum na sali gimnastycznej w dniu 22 lutego 2014 roku. Obydwa bale są w godzinch: 12.00 – 14.00Informacje organizacyjne i porządkowe są identyczne jak wyżej, w przypadku balu klas młodszych. 3. Bale karnawałowe na dla rodziców i nauczycieli Polskiej Szkoły SEN do białego rana! Kolacja i impreza integracyjna w sobotę 8 lutego 2014 i 1 marca 2014. Startujemy o godz. 20.00Daty: sobota 8 luty 2014 i sobota 1 marca 2014Godziny: od godz. 20.00 w sobotę do ostatniej pary na parkiecie, czyli do 2.30 w niedzielęMiejsce: Caffe Cottage RestaurantDublin 15Cena: 30 euro od osobyIlość miejsc: 72W cenie 30 euro szkoła zapewnia:- luksusową salę balową do tańca i salę bankietową z miejscami siedzącymi przy stołach – www.cottagecafe.ie- zawodowy zespół muzyczny z wieloletnim stażem w kraju i za granicą, czyli panowie, którzy z niejednego pieca jedli chleb- kolację (starter, danie główne, zimną płytę, deser). Kolacja zrobiona zostanie przez: www.cottagecafe.ie- kawę, herbatę, mleko, cukier, cytryny, lód do drinków oraz zimne napoje ( cola, sprite, soki, woda mineralna )– muzykę, największe polskie i światowe przeboje, zamówienia na konkretne piosenki będą przyjmowane w sekretariacie szkoły lub na maila do 19 lutego 2014- dekoracje, przygotowanie sali, sprzątanie i obsługę kuchniWe własnym zakresie przynosimy napoje zawierające element baśniowy i ulubione produkty spożywcze, za wyjątkiem dopalaczy i innych zakazanych prawem i obyczajem substancji.Można przynieść słodycze. Mile widziane ciasta. Impreza jest w całości finansowana z prywatnych pieniędzy rodziców i nauczycieli i skalkulowana na zero w końcowym efekcie. Wspólnie spędzone chwile – bezcenne!Liczba miejsc jest ograniczona stąd o udziale w balu zadecyduje kolejność zgłoszeń i wpłat. W ubiegłym roku był komplet uczestników. W tym roku również wszystkie miejsca zostały wyprzedane, wobec czego wszystkich chętnych zapraszamy za rok. Zapisy w sekretariacie już od soboty 1 lutego 2014. PS. Jeśli żona lub córka w obecnym sezonie tradycyjnie nie mają się w co ubrać to drogi mężczyzno, weź głęboki oddech i sięgnij jeszcze głębiej do kieszeni, po czym skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą. Pamiętaj! Odwoływanie się w tym wypadku do ideologii równości -gender, na nic! Tu nawet Święty Boże nie pomoże!!! Miłej zabawy….

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego