Pan Hilary zwycięzcą!

Rozstrzygniecie konkursu recytatorsko-plastycznego „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”Tuwimowy konkurs za nami i co to się działo! Pan Hilary szukał swoich okularów ( i to dwukrotnie!), Murzynek Bambo uciekał mamie na drzewo, dziadek ze swoja menażerią wyciągał rzepkę, Grześ nosił worek z piaskiem, śpiewał Pan Tralaliński i nadawało ptasie radio.[end]A wszystko to za sprawą odważnych i zdolnych rodziców naszych uczniów z zerówek i klas pierwszych, którzy zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze Juliana Tuwima przed zgromadzonymi w klasach dziećmi. Wyzwanie to nie lada, bo Maluchy łatwo się rozpraszają. Ale rodzice znakomicie dali sobie rade!Zadaniem dzieci było wyłonienie zwycięzcy. Oczywiście wszystkie wystąpienia zostały nagrodzone gromkimi brawami, a główne nagrody zgarnęli: Pani Hilary – mama Natalii Lejawy z klasy 0a i Pan Hilary – tata Nikoli Piwnik z klasy 1c.Znalazły się nawet zuchy, które wyrecytowały nam całego Słonia Trąbalskiego i Murzynka Bambo. Brawo dziewczynki! Dzieci przygotowały też wspaniałą galerię ilustracji do wierszy Pana Tuwima (Szancerowi rośnie konkurencja). Była również przestrzenna lokomotywa, piec, z którego spadło abecadło i wspaniały drewniany pociąg! Aż zabrakło dyplomów dla artystów.. A na koniec wspólnie ciągnęliśmy rzepkę i w efekcie oczywiście wszyscy na siebie poupadali.Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za znakomitą zabawę, inwencję i za to, że się Wam chciało. Wychowawczyniom klas za poświęcony czas i pomoc w organizacji, a Pani Eli za fotorelację. Może za jakiś czas powtórzymy konkurs? Tym razem do wierszy innych polskich poetów, jeśli rodzice zechcą czytać je swoim pociechom.Serdecznie dziękujemy FUNDACJI SEMPER POLONIA za wsparcie naszej szkoły!

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!