Koniec roku szkolnego SEN w liczbach.

Matematyka jest królową nauk. Najbardziej logiczną i precyzyjną z nauk. Nie podlegającą interpretacji. Czyste fakty i prawda. Chirurgiczna, nierzadko brutalna ocena rzeczywistości. Podsumowując rok szkolny 2012/2013 posłużymy się armią matematycznych liczb zapisanych w historii i przeznaczeniu naszej szkoły. Nasze liczby imponują, zachwycają i budzą olbrzymi apetyt oraz nadzieję na przyszły rok szkolny i nadchodzące lata. Uczą też odpowiedzialności i pokory. [end]Nie byłoby jednak tych znakomitych statystyk i cyfr bez naszego humanistycznego rytu, szaleństwa płynącego ze sztuki, miłości do kultury i szybkości oraz wytrwałości jaką niesie ze sobą sport…Zanim podamy najnowsze dane wróćmy do korzeni. Niewielu dziś pamięta, że nasza szkoła ma chrześcijańskie pochodzenie. Wszystko zaczęło się przy polskim kościele Świętego Audoena. To stamtąd wywodzi się grupa założycielska Szkoły SEN, która w lutym 2010 powołała do życia istniejącą placówkę. Ważnym i wszechobecnym elementem w Audoenie była msza święta. Po 3 latach dzięki naszym harcerzom wróciliśmy do tej pięknej tradycji. Ojciec Robert – dominikanin odprawił w dniu 29 czerwca eucharystię. Oprawa muzyczna naszych nauczycieli przejdzie do historii liturgicznego Dublina. Nikt nigdy w tym mieście i po polsku oczywiście, nie zrobił tego lepiej. Później mieliśmy premierę Songu SEN, który ma być oficjalną piosenką naszej szkoły. Mamy wrażenie, że się podobało i że się przyjmie. Następnie nagrodziliśmy najwybitniejszych naszych uczniów. Zdjęcia znajdziecie oczywiście w galerii. Później były podziękowania. Jeszcze później pożegnanie Prezesa Tomka Kostienko, który zostawia szkołę w znakomitej kondycji i jak to on rusza podjąć nowe wyzwania wciąż ulepszając otaczającą nas rzeczywistość. Wróble ćwierkają, że po sukcesach w szkole i ZHP czas na działalność samorządową. Tomku dziękujemy i życzymy kolejnych rewelacyjnych osiągów! Całości kameralnej uroczystości zakończenia roku szkolnego dopełniła prezentacja multimedialna, którą możecie zresztą obejrzeć na stronie głównej naszej szkoły w dziale video. My skoncentrujemy się na obiecanych liczbach.LICZBY SEN – ROK SZKOLNY 2012/2013289 uczniów rozpoczęło rok szkolny 304 uczniów zakończyło rok szkolny 46 etatowych nauczycieli pracowało w SEN50 nauczycieli stażystów pomagało nauczycielom etatowym100 % realizacji zamierzonych celów i projektów SEN98% zdawalności liceum dla dorosłych na egzaminach w Polsce1 miejsce po raz 3 z rzędu naszej szkoły na olimpiadzie naukowej, kulturalnej, sportowej wśród szkół z Irlandii i Irlandii Północnej1000 to liczba pomocy naukowych, sprzętu i ekwipunku stanowiącego majątek szkoły nie licząc książek z biblioteki, w tym: komputery, nagłośnienie, namioty, grille, meble, samochód – van400-500 to przewidywana liczba uczniów, która rozpocznie rok szkolny 2013/201431 sierpnia rozpoczynamy kolejny, piąty z kolei rok szkolny w Polskiej Szkole SEN, tego samego dnia rozstrzygniemy konkurs na Facebook o wartości 1000 euro. W konkursie może wziąć udział każdy kto do 30 sierpnia polubi naszą szkołę na FBDo zobaczenia w ostatnią sobotę sierpnia. Wróćcie zdrowi i szczęśliwi!

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty