Księżniczki i Spidermany – bal najmłodszych w Szkole SEN!

Te dwie jakże nowoczesne kreacje zdominowały tegoroczną zabawę karnawałową w Polskiej Szkole SEN w Dublinie. W dorocznym balu przebierańców klas 0-2 i przedszkola udział wzięli nawet 2 i 3 letni tancerze. Jak zwykle byliśmy świadkami szampańskiej zabawy i spektakularnego sukcesu. I nie tylko chodzi o to, że w tak zwanym towarzystwie zaistniały kolejne nowe, bardzo młode damy i nowi przystojni kawalerowie, wszyscy urodzeni w XXI wieku oczywiście. [end]Chodzi też o to, że bal połączył pokolenia, bo wiadomo bawiły się też nasze kochane wychowawczynie, przebrane paradnie i ze smakiem oraz nasi nieocenieni rodzice, a i dyrektora przyuważyli jak podryguje w rytm latynoskich hitów z początku naszego stulecia.Bawiły się nauczycielki wspomagające teatr i muzyczną scenę SEN. Pod ścianami zachwycone, ale i trochę zazdrosne spojrzenia wysyłały mamusie z tatusiami i babcie z dziadkami i ciociami. Wujków nie było, a szkoda bo było na co popatrzeć. Na parkiecie brylowały klauny, pogromcy smoków, wojownicy ninja, super bohaterowie(spiderman na topie!) zwierzaki różnej maści, królewny, księżniczki i wróżki. Wróżki Panie Dzieju prawdziwe! Małe i duże! Ot cudeńko. Czego tam nie było na tym balu Dobrodzieju! Tańce w kółkach, wężyki, gra w krzesełka, pląsy na gazetach i ubieranie klaunów na czas. 200 pączków zjedzono! Niektórzy nawet dokładkę brali. 100 litrów wody wypito bo gdzie taniec i swawole tam i pragnienie doskwiera, wiadomo. 100 nagród z okładem rozdano w konkursach karnawałowych, niebiańsko boskich. Króla i królową balu koronowano, a jakże! W polskiej szkole Sen w Dublinie marzenia się spełniają! Niech żyje bal Kochani i do zobaczenia za rok w następnym karnawale. Oj będzie się działo! Znowu i jak zawsze…..

Wielkanoc folklorem malowana

Wielkanoc to czas nie tylko religijnych refleksji, ale także radości, twórczej zabawy i wspólnoty. W naszej szkole, jak co roku, uczniowie i nauczyciele przygotowali wyjątkowe przedstawienie, które nie tylko celebruje