Jedyny taki finał! Jedyna taka orkiestra!

Wielkich rzeczy dokonaliśmy razem w dniu 12 stycznia 2013 w trakcie szkolnej zbiórki na rzecz WOŚP. Nasze mamy i nauczycielki upiekły nam 60 kilogramów najbardziej wyszukanych słodkości, które wszystkie zniknęły rozprowadzone w naszej szkolnej kawiarence. Jeden z tortów nawet pokazywano w telewizji polskiej! Dowód w postaci tego filmu znajdziecie na stronie głównej naszej szkoły. Nasze mamy malowały twarze. Nasze mamy prowadziły kawiarenkę. [end]Nasi tatusiowie robili zdjęcia. Nasi tatusiowie pomagali w kawiarence. Nasi tatusiowie dzielnie jedli wszystkie ciasta z kawiarenki. Nasze nauczycielki prowadziły kramy i stoiska. Nasze nauczycielki posprzątały wszystko co trzeba.Nasi nauczyciele przygotowali kramy. Nasi nauczyciele na własnych plecach tachali meble.Nasi uczniowie bawili się w najlepiej. Nasi uczniowie skutecznie opróżniali portfele swoich rodziców i zapełniali twardą walutą życiodajne puszki…..Warto wspomnieć o atrakcjach jakie znalazły swoich wiernych fanów i amatorów w trakcie szkolnego finału WOŚP. Księgarnia sprzedała 44 lukratywne tytuły. 60 kilogramów ciast poszło na pniu, ale o tym już wspominaliśmy. W kinie (2 sale), czyli mieliśmy do czynienia z multipleksem królowały hity ostatnich dwóch sezonów: „Zaplątani” i „Merida Waleczna”. Dla amatorów silnych wrażeń gratką była strzelnica na lotki i choć podobno pociski były tępe to i tak nikt się tym nie przejmował, a kolejka chętnych do rzucania była jak stąd do Limerick. Na pchlim targu i w punkcie malowania twarzy można się było zrobić na bóstwo i uwiecznić to w studio fotograficznym Mistrza Gniewomira na tle szkolnego WOŚP-owego serca. Jeszcze nasi harcerze zorganizowali otwarte zbiórki i punkt szkolenia pierwszej pomocy i wszędzie było ich pełno w reprezentacyjnych mundurach i różnobarwnych beretach. Stanowili integralną część spotu telewizyjnego na drugim kanale stacji publicznej.Najpiękniejsze było to, że szkolny finał WOŚP zgromadził tak wielu uczestników. W przepastnych czeluściach holu szkoły irlandzkiej było tłoczno i gwarno jak nigdy dotąd!Zagadnięta podstępnie przez naszego żurnalistę organizatorka główna finału, Pani Katarzyna Wezner, Magister Matematyki, dziewczyna o Wielkiego Serca, spytana o swoje wrażenia nie kryjąc wzruszenia wyznała:„Nie ma słów którymi moglibyśmy wyrazić wdzięczność za ten wielki dar naszych uczniów, rodziców i nauczycieli! Liczba miesiąca to 2 588.08 euro. Tyle uzbierała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w naszej szkole w sobotę 12 stycznia 2013. Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord o 1 588.08 euro! Kochani Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie Jesteście Wielcy, tak jak wielka jest ta niezniszczalna idea pomocy drugiemu człowiekowi, którą wspólnie realizujemy grając co roku w Orkiestrze! Dziękujemy! To wielki zaszczyt być razem z Wami”

Zakończenie roku szkolnego 2023/24, cz.1

Pożegnań nadszedł czas! Ostatnia sobota wypełniona była zakończeniem roku szkolnego dla klas 3 i 8 szkoły podstawowej i Kursu maturalnego, za którym już tęsknimy! Uroczystości były bardzo barwne i urozmaicone,

Wycieczka do Delphi Adventure Centre