Zaproszenie na Jasełka w Polskiej Szkole SEN.

Kto żyw niech przybywa na Jasełka kolędować Małemu! Obyczaj to starodawny, średniowiecza głębokiego sięgający. Pierwszą szopkę i przedstawienie na Boże Narodzenie z żywymi zwierzętami zorganizował słynny Święty Franciszek z Asyżu, który był pierwszym ekologiem na świecie i niezłym rozrabiaką. My nie chcemy być gorsi! Jak co roku zapraszamy w gościnne progi Polskiej Szkoły SEN na Jasełka. Sobota 22 grudnia godzina 13.45 w budynku Szkoły Irlandzkiej. Bądźmy razem. Tego nie można przegapić![end]Jasełka to oprócz hołdu składanego Jezusowi Chrystusowi, Bogu wcielonemu w człowieka to także głos ludu, głos pokolenia, głos generacji. W jasełkach autorzy przedstawień komentowali troski i znoje codzienne obywateli. Wyrażali nadzieje i pragnienia oraz wszystkie marzenia świata. To najweselsze przedstawienie w religii chrześcijańskiej, pełne śmiechu i radości. Tak jest i dzisiaj. W naszym autorskim przedstawieniu nie zabraknie odniesień do życia Polaków w Irlandii. Poza tym gwarantujemy dobry humor i świetną zabawę. Nasi dzielni aktorzy wytrwale trenowali swoje role i świąteczne piosenki. To będzie niezapomniany czas. Przeżyjmy go razem, Maryją, Józefem, Archaniołem Gabrielem, Aniołkami z Niebiańskiej Szkoły Świętego MIkołaja, Pasterzami, Królami i z całą społecznością Naszej Polskiej Szkoły SEN w Dublinie. Do zobaczenia w szkole irlandzkiej (tam skąd odbieramy nasze pociechy o 16.00) w sobotę 22 grudnia 2012, punktualnie o 13.45. Uprzedzając pytanie. Fakultety po lekcjach w godzinach 14.30 – 16.00 odbędą się jak zawsze. Dopiero po 16.00 rozpoczynamy ferie świąteczne, które potrwają do 5 stycznia 2013 roku.

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!