Święty Mikołaj przychodzi raz do roku!

W Polskiej Szkole SEN w Dublinie najbardziej lubiany święty pojawia się regularnie w okolicach swoich imienin. Wielkie było wzruszenie naszego zacnego gościa, gdy zobaczył na własne, święte oczy 100 uczniów więcej niż w ubiegłym roku. Roześmianych i szczęśliwych. Wszystkich napotkanych podopiecznych szkoły, w tym także rodziców oraz nauczycieli Święty Mikołaj obdarzał dobrym słowem i słodkościami z najwyższej półki, nabywanymi i pakowanymi w najelegantszych niebiańskich galeriach.[end]Okazało się też, że wszyscy byli wyjątkowo grzeczni w tym roku. Dobrze się uczyli, słuchali tatusiów, mamuś, babć, dziadziusiów, wujków, cioć, braci, sióstr, pani i pana w szkole, dyrektora, dyrektorki, druha, druhny, księdza proboszcza, a nawet posterunkowego i listonosza, który przynosi dobre wieści pośród stosu ulotek reklamowych. Z radością i dumą przeczytał Mikołaj raport z wyników nauczania w Polskiej Szkole SEN. Pochwalił zrealizowane projekty i śmiałe plany reformy sekretariatu. Uważnie notował informacje o najnowszych trendach organizacyjnych i programowych, żeby najlepsze pomysły wdrożyć w szkole dla małych aniołków, gdzie kochany biskup jest pierwszym patronem. Na zakończenie uściskał naszych najmłodszych, pochwalił Panią Małgosię za zorganizowanie pokaźnych funduszy dla przedszkola i harcerzy, pogroził palcem dyrektorowi i odleciał do nieba przygotować się do kolejnej ekspedycji tym razem w dzień Bożego Narodzenia. Jeśli jeszcze u Ciebie nie był to nie martw się. Zamknij oczy, a gdy wzejdzie pierwsza wigilijna gwiazda usłyszysz cichy szmer, szelest kolorowych papierów i pospieszny tupot kroków w salonie gdzie pachnie zielona choinka po królewsku przyozdobiona z okazji 2012 urodzin Króla. Nie otwieraj oczu! Poczekaj chwilę, aż wszystko ucichnie i wówczas zawołaj najmłodszych. Oni najlepiej wiedzą jak cieszyć się z prezentów, których źródłem i natchnieniem jest miłość.

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów