Święty Mikołaj przychodzi raz do roku!

W Polskiej Szkole SEN w Dublinie najbardziej lubiany święty pojawia się regularnie w okolicach swoich imienin. Wielkie było wzruszenie naszego zacnego gościa, gdy zobaczył na własne, święte oczy 100 uczniów więcej niż w ubiegłym roku. Roześmianych i szczęśliwych. Wszystkich napotkanych podopiecznych szkoły, w tym także rodziców oraz nauczycieli Święty Mikołaj obdarzał dobrym słowem i słodkościami z najwyższej półki, nabywanymi i pakowanymi w najelegantszych niebiańskich galeriach.[end]Okazało się też, że wszyscy byli wyjątkowo grzeczni w tym roku. Dobrze się uczyli, słuchali tatusiów, mamuś, babć, dziadziusiów, wujków, cioć, braci, sióstr, pani i pana w szkole, dyrektora, dyrektorki, druha, druhny, księdza proboszcza, a nawet posterunkowego i listonosza, który przynosi dobre wieści pośród stosu ulotek reklamowych. Z radością i dumą przeczytał Mikołaj raport z wyników nauczania w Polskiej Szkole SEN. Pochwalił zrealizowane projekty i śmiałe plany reformy sekretariatu. Uważnie notował informacje o najnowszych trendach organizacyjnych i programowych, żeby najlepsze pomysły wdrożyć w szkole dla małych aniołków, gdzie kochany biskup jest pierwszym patronem. Na zakończenie uściskał naszych najmłodszych, pochwalił Panią Małgosię za zorganizowanie pokaźnych funduszy dla przedszkola i harcerzy, pogroził palcem dyrektorowi i odleciał do nieba przygotować się do kolejnej ekspedycji tym razem w dzień Bożego Narodzenia. Jeśli jeszcze u Ciebie nie był to nie martw się. Zamknij oczy, a gdy wzejdzie pierwsza wigilijna gwiazda usłyszysz cichy szmer, szelest kolorowych papierów i pospieszny tupot kroków w salonie gdzie pachnie zielona choinka po królewsku przyozdobiona z okazji 2012 urodzin Króla. Nie otwieraj oczu! Poczekaj chwilę, aż wszystko ucichnie i wówczas zawołaj najmłodszych. Oni najlepiej wiedzą jak cieszyć się z prezentów, których źródłem i natchnieniem jest miłość.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a