Święty Mikołaj przychodzi raz do roku!

W Polskiej Szkole SEN w Dublinie najbardziej lubiany święty pojawia się regularnie w okolicach swoich imienin. Wielkie było wzruszenie naszego zacnego gościa, gdy zobaczył na własne, święte oczy 100 uczniów więcej niż w ubiegłym roku. Roześmianych i szczęśliwych. Wszystkich napotkanych podopiecznych szkoły, w tym także rodziców oraz nauczycieli Święty Mikołaj obdarzał dobrym słowem i słodkościami z najwyższej półki, nabywanymi i pakowanymi w najelegantszych niebiańskich galeriach.[end]Okazało się też, że wszyscy byli wyjątkowo grzeczni w tym roku. Dobrze się uczyli, słuchali tatusiów, mamuś, babć, dziadziusiów, wujków, cioć, braci, sióstr, pani i pana w szkole, dyrektora, dyrektorki, druha, druhny, księdza proboszcza, a nawet posterunkowego i listonosza, który przynosi dobre wieści pośród stosu ulotek reklamowych. Z radością i dumą przeczytał Mikołaj raport z wyników nauczania w Polskiej Szkole SEN. Pochwalił zrealizowane projekty i śmiałe plany reformy sekretariatu. Uważnie notował informacje o najnowszych trendach organizacyjnych i programowych, żeby najlepsze pomysły wdrożyć w szkole dla małych aniołków, gdzie kochany biskup jest pierwszym patronem. Na zakończenie uściskał naszych najmłodszych, pochwalił Panią Małgosię za zorganizowanie pokaźnych funduszy dla przedszkola i harcerzy, pogroził palcem dyrektorowi i odleciał do nieba przygotować się do kolejnej ekspedycji tym razem w dzień Bożego Narodzenia. Jeśli jeszcze u Ciebie nie był to nie martw się. Zamknij oczy, a gdy wzejdzie pierwsza wigilijna gwiazda usłyszysz cichy szmer, szelest kolorowych papierów i pospieszny tupot kroków w salonie gdzie pachnie zielona choinka po królewsku przyozdobiona z okazji 2012 urodzin Króla. Nie otwieraj oczu! Poczekaj chwilę, aż wszystko ucichnie i wówczas zawołaj najmłodszych. Oni najlepiej wiedzą jak cieszyć się z prezentów, których źródłem i natchnieniem jest miłość.

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty