Dzięki nim jesteśmy wolni i dziś możemy wszystko!

Święto Odzyskania Niepodległości.

W Polskiej Szkole SEN, pamiętamy o historii i z odwagą oraz nadzieją patrzymy w przyszłość. Pamiętamy skąd przychodzimy, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy i ile mamy czasu, aby spełnić swoje marzenia, stać się w pełni wolnymi i szczęśliwymi ludźmi. Jesteśmy pokoleniem, które spełni sny naszych przodków o Polsce silnej, wolnej, otwartej na inne narody i nacje. Pokoleniem, które ma swoje miejsce w Europie i na Świecie. Pokoleniem przyjaźni i pokoju. Jesteśmy dwujęzyczni, wykształceni i pracowici. Jesteśmy wolni i dziś możemy wszystko….[end]Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodzone jest w Naszym Kraju w dniu 11 listopada. W Polskiej Szkole SEN w wigilię oficjalnych uroczystości uczciliśmy pamięć naszych bohaterów narodowych. Przypomnieliśmy bolesne wydarzenia historyczne, które zepchnęły nas w otchłań niewoli. Śpiewaliśmy pieśni, które są święte dla każdego Polaka. Z czcią i szacunkiem wspominaliśmy postacie Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego. Pamiętaliśmy o Powstańcach Listopadowych i Styczniowych o Dzieciach z Wrześni, wieszczach, pisarzach i poetach.Przedstawienie przygotowane przez naszych uczniów spotkało się z pięknym odzewem całej społeczności szkolnej. To było po prostu ciekawe! Wielka zasługa po stronie uczniów klas 5 i 6 i ich nauczycieli Agnieszki Wasilczuk, Małgorzaty Bereckiej i Justyny Kosmulskiej, którzy wspólnie przygotowali tę wzruszającą uroczystość. Bez pamięci i tożsamości bylibyśmy nikim. Dziś w pełni świadomie i nie tylko przy okazji meczów piłkarskich naszej narodowej drużyny możemy śpiewać Mazurka Dąbrowskiego: Jeszcze Polska nie zginęła…..i nie zginie póki jesteśmy my: dzieci polskiej ziemi, ojczyzny wolności.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a