Dzięki nim jesteśmy wolni i dziś możemy wszystko!

Święto Odzyskania Niepodległości.

W Polskiej Szkole SEN, pamiętamy o historii i z odwagą oraz nadzieją patrzymy w przyszłość. Pamiętamy skąd przychodzimy, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy i ile mamy czasu, aby spełnić swoje marzenia, stać się w pełni wolnymi i szczęśliwymi ludźmi. Jesteśmy pokoleniem, które spełni sny naszych przodków o Polsce silnej, wolnej, otwartej na inne narody i nacje. Pokoleniem, które ma swoje miejsce w Europie i na Świecie. Pokoleniem przyjaźni i pokoju. Jesteśmy dwujęzyczni, wykształceni i pracowici. Jesteśmy wolni i dziś możemy wszystko….[end]Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodzone jest w Naszym Kraju w dniu 11 listopada. W Polskiej Szkole SEN w wigilię oficjalnych uroczystości uczciliśmy pamięć naszych bohaterów narodowych. Przypomnieliśmy bolesne wydarzenia historyczne, które zepchnęły nas w otchłań niewoli. Śpiewaliśmy pieśni, które są święte dla każdego Polaka. Z czcią i szacunkiem wspominaliśmy postacie Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego. Pamiętaliśmy o Powstańcach Listopadowych i Styczniowych o Dzieciach z Wrześni, wieszczach, pisarzach i poetach.Przedstawienie przygotowane przez naszych uczniów spotkało się z pięknym odzewem całej społeczności szkolnej. To było po prostu ciekawe! Wielka zasługa po stronie uczniów klas 5 i 6 i ich nauczycieli Agnieszki Wasilczuk, Małgorzaty Bereckiej i Justyny Kosmulskiej, którzy wspólnie przygotowali tę wzruszającą uroczystość. Bez pamięci i tożsamości bylibyśmy nikim. Dziś w pełni świadomie i nie tylko przy okazji meczów piłkarskich naszej narodowej drużyny możemy śpiewać Mazurka Dąbrowskiego: Jeszcze Polska nie zginęła…..i nie zginie póki jesteśmy my: dzieci polskiej ziemi, ojczyzny wolności.

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!