Mecz Pamięci Jamesa Nolana

Reprezentacja Polskich Dziennikarzy w Piłce Nożnej w Dublinie! W dniach 12-14 października w Dublinie gościć będą polscy dziennikarze telewizyjni i prasowi, którzy przyjeżdżają zagrać charytatywny mecz, by uczcić pamięć zmarłego kibica irlandzkiego Jamesa Nolana z Belssington, który zginął tragicznie w Bydgoszczy podczas Euro 2012. Dziennikarze przyjeżdżają do Dublina na zaproszenie Polskiej Szkoły SEN i zatrzymają się w domach naszych nauczycieli i rodziców.[end]Dziennikarze w składzie:Grzegorz Jędrzejewski – Klub SportCezary Olbrycht – Canal +, EurosportAdam Romer – Tenis KlubPiotr Gołos – PZPNDaniel Olkowicz – UEFARobert Błoński – Gazeta WyborczaMarcin Feddek – PolsatMaciej Bonecki – OnetRadek Pyffel – Newsweek, Najwyższy CzasMarek Skalski – Giga SportAdam Gilarski – PZPNPiotr Dziewicki – Canal +Krzysztof Marciniak – Canal+Marcin Pawłowski – Polsat SportTomasz Zubilewicz – TVNBartek Remplewicz – właściciel ośrodka piłkarskiego w Opalenicy w którym w czasie Euro 2012 mieszkała reprezentacja PortugaliiJacek Kowalski – burmistrz Nowego Dworu MazowieckiegoRafał Bruski – prezydent BydgoszczyPiotr Kurek – rzecznik prasowy prezydenta BydgoszczyWojtek Jagoda – trener, były zawodnik Legii Warszawazagrają w sobotę 13 października o godzinie 15.00 mecz charytatywny z zespołem tragicznie zmarłego kibica irlandzkiego Jamesa Nolana Blessington AFC. Dwudziestojednoletni Nolan grał w tej ekipie na pozycji prawego obrońcy, czyli na tej samej na której obecnie króluje nasz Łukasz Piszczek w Dortmundzie. Mecz dziennikarzy z Blessingotn AFC odbędzie się na stadionie w Blessington przy ulicy, no właśnie….. Jadąc z Dublina do Blessington oddajmy głos oficjalnej stronie klubowej: www.blessingtonfc.comTravelling from Dublin:-Come down the N81 until you reach crosschapel, turn right at the statue of our lady.Continue to travel up past crosschapel church for approx half mile and were on the left Mecz w sobotę 13 pażdziernika o 15.00. Wstęp wolny. Liczymy na obecność i wsparcie polskich kibiców. Czekamy na Was! Mieszkańcy Blessington na pewno stawią się w komplecie. Przed meczem rodzinie zmarłego Jamesa przekazane zostaną upominki od dziennikarzy, PZPN i Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Po meczu kolejna niespodzianka piwko z dziennikarzami w Pubie Murphys w centrum Blessington, gdzie pracował James Nolan. Tego nie można przegapić!Dziennikarze odwiedzą również tego samego dnia społeczność polonijną podczas gali na Dzień Nauczyciela i pasowania na uczniów Polskiej Szkoły SEN w Dublinie w sobotę 13 października o godzinie 12.00 w Polskiej Szkole SEN przy ulicy Navan Road przy skrzyżowaniu ulic Cabra i Ratoath Road, Dublin 7 . Impreza również ma charakter otwarty i stąd zapraszamy wszystkich chętnych na to wydarzenie i spotkanie ze sławnymi rodakami. Polska Szkoła SEN jest dublińskim organizatorem pobytu polskich dziennikarzy w Irlandii. Rodzice uczniów udzielili pomocy w zakwaterowaniu miłych gości, udzielając im gościny na 2 noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę w dniach 12-14 października. W trakcie pobytu dziennikarzy zostanie nakręcony film dokumentalny, którego emisja odbędzie się w TVP. O szczegółach pobytu dziennikarzy w Dublinie wraz z dokładnymi relacjami z imprez i udziału w nich żurnalistów znad Wisły będziemy obszernie informować na naszych łamach.