Polskie harcerstwo w Dublinie w naszej Szkole SEN. Nabór!

Z prawdziwą przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że tworzona jest właśnie jednostka harcerstwa polskiego w Dublinie. Trwają prace nad utworzeniem trzech drużyn harcerskich pod sztandarami ZHP działającego poza granicami kraju. ZHP pgk kontynuuje ideały przedwojennego ZHP i działa od ponad 60 lat, skupiając harcerstwo polskie w Wielkiej Brytanii, Australii, Argentynie, Francji, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Austrii, Belgii, Danii i Niemczech (http://zhppgk.org).[end]Kominek Zuchowy w Burlington, Ontario, Kanada (ZHP pgk)Teraz przyszła kolej na Irlandię! Już niedługo w Dublinie będzie można zobaczyć nasze polskie harcerskie mundury.Rozpoczęliśmy zapisy do nowo powstających drużyn. Zajęcia będą się odbywały na terenach Szkoły SEN. Zapisy przyjmowane są do trzech drużyn: zuchy (6-8 lat), młodsi harcerze (9-11 lat), harcerze (12-15 lat). (Uwaga: Nowo powstające drużyny są niezależne od drużyn harcerskich które miały dotąd zajęcia w Szkole SEN Ci sami pozostają jedynie nasi liderzy dh Tomek, dh Michał i inni.)Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!Obóz Majaiski Legat, Claromecó, Argentyna (ZHP pgk)Przy tworzeniu drużyn polskich mamy bardzo duże wsparcie od władz naczelnych ZHP pgk. Chcielibyśmy wyrazić szczególne podziękowania dla naczelnika głównego harcerzy, harcmistrza Andrzeja Borowego i harcmistrza Leszka Żelazowskiego za okazaną pomoc i entuzjastyczne przyjęcie naszej inicjatywy.Zapraszam wszystkich rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do polskiego harcerstwa na spotkanie w najbliższą sobotę (23/06/2012) na godzinę 9:15 w nowym budynku Szkoły SEN.Zimowisko “Wielka Ucieczka”, East Sussex, Anglia (ZHP pgk)Rozpoczęliśmy również rekrutację kadry harcerskiej. Jeśli chciałbyś dołączyć i przyczynić do powstania tutaj w Dublinie jednostki ZHP pgk zapraszamy serdecznie! Zapewniamy dobrą zabawę, ciężką i odpowiedzialną pracę oraz przygodę życia!Zapraszamy na spotkanie w sobotę w gościnnych progach naszej szkołyDruh Tomasz Kostienko, Druh Michał KaliskiZapisy i kontakt:zhpdublin@gmail.com0851261081Podziękowania!Kurs drużynowych „Kotwica”, Lazdynai, Litwa (ZHP pgk)Chcielibyśmy serdecznie podziękować harcerzom i instruktorom z 87. polskiego szczepu Scouting Ireland za lata współpracy na rzecz środowiska polonijnego w Dublinie. Teraz gdy decyzją Rady 87. Szczepu zajęcia harcerskie zostają przeniesione do harcówki na Parnell Road w naszej szkole powstają zupełnie nowe drużyny harcerskie pod patronatem Związku Harcerstwa Polskiego Poza Granicami Kraju w których znani Państwu instruktorzy będą kontynuować harcerską przygodę w Szkole SEN w Dublinie.

Kurs ‘Czuj, Polany, Australia (ZHP pgk) Nowe Jednostki Harcerskie w Milton, Ontario, Kanada (ZHP pgk)
Australia Polany Healesville Milton Ontario
Druh Tomasz Kostienko Druh Michał Kaliski

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości zhppgk.orgZdjęcia przedstawiają (w kolejności od góry):1: Pomnik Edmunda Pawła Strzeleckiego, pod szczytem najwyższej góry Australii – Góry Kościuszko (ZHP pgk)2: Kominek Zuchowy w Burlington, Ontario, Kanada (ZHP pgk)3: Obóz Majaiski Legat, Claromecó, Argentyna (ZHP pgk)4: Zimowisko “Wielka Ucieczka”, East Sussex, Anglia (ZHP pgk)5: Kurs drużynowych „Kotwica”, Lazdynai, Litwa (ZHP pgk)6: Kurs ‘Czuj, Polany, Australia (ZHP pgk)7: Nowe Jednostki Harcerskie w Milton, Ontario, Kanada (ZHP pgk)